Erzincan Bakımevi ”Yasadışı Yaban Hayvanı Hapishanesi” Olmaktan Çıkıp, Bakımevi Hüviyetine Kavuşuyor.

Yanlış uygulamalar nedeniyle, eski yöneticilerden sonra veteriner hekimin de görevden alındığı bildiriliyor. ERDOHAY Erzincan Yöneticisi Arkadaşlarımızın Açıklaması Şöyle;

“ERZİNCAN BAKIMEVİNDEN HABERLER !

Bizi takip eden dostlarımızın bildiği; bakım evimizin uzun süreden beri devam eden ve babunumuzun ölmesi ile büyüyen sorunlarımız için sesimizi duyurmaya çalışıyoruz .

Gerek yazılı gerekse birebir görüşerek Valiliğimize ve Belediyemize şikayetlerimizi sunduk, konunun geldiği üzücü noktaları kendileri ile paylaştık. Bugün itibari ile gelinen noktada Ankara ve Erzurum olmak üzere Milli Parklara bağlı iki heyet gelmiş yaban hayata ait evlatlarımızı yerinde tespit etmiştir. Daha iyi şekilde bakılacakları yerlerin tespiti ve nakli içi Orman ve Su İşleri Erzincan Şube Müdürlüğü ile koordinasyon halindedirler. Babunumuzun ölümü ile gündeme gelen ihmaller konusunda Belediyemiz ve Valiliğimiz Bakım evi yönetimi ve ilgili veterinerin savunması almış ve veterinerin görevden alınmasına karar verilmiştir.

Sesimizi duyurmak adına başta bizlere her daim güvenen ve destekleyen isimlerini burada tek tek yazamayacağım fakat Türkiye dışından – gurbetten dahi bizlerden elini çekmeyen koca yürekli dostlarımıza, daha kimse Erzincan’da bir bakımevi açıldığını bilmezken iki kere ilimizi ziyaret ederek ve her daim yanımızda yer alan, ülkenin her köşesine ulaşmaya çalışarak canlar için çabalayan Haykonfed Yönetim Kurulu Üyesi sevgili Timur Ugan’a ,omuzlarında bir sürü evladın sorumluluğu varken bizlere de yetişmeye çalışan İstanbul’dan kardeş derneğimiz Sessizliğin Sesi’ne ve sevgili dostumuz Okan Oflaz ve Jasmin Haysev’e çok teşekkür ediyoruz.

Bundan sonra ne mi yapacağız? Tabii ki bizler bakımevimizin gönüllü işçileri olarak daha çok cana ulaşmak, bakımevimizin eksiklerini tamamlamak adına çabalamaya devam edeceğiz.

Sizden ricamız sesimizi zor duyurduğumuz Doğu’daki bu küçük ama bizim gönlümüzün güzeli can Erzincan’da bizleri unutmamanız ve desteğinizi bizlerden esirgememenizdir .

Hepinizi çok seviyoruz, evlatlarımızın duası her daim yolunuza ışık olsun.

En derin sevgi ve saygılarımızla,

ERDOHAY

 erzincanbakimevi3

erzincanbakimevi2

erzincanbakimevi1

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal Çalışmaları

ANKARA GÖRÜŞMELERİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

Hayvanları Koruma Kanunu Tasarısına ilişkin SORUNLARI ve TALEPLERİMİZİ iletmek üzere Ankara’da TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Sn. Muhammet Balta, Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Ahmet İyimaya, Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdür Yardımcısı

Kurumsal Çalışmaları

HayKonfed Şebinkarahisar Çalışması

07/08/2017 Saat 08:30’da Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcileri Nihal Erkoç ve Ramazan Etci ile birlikte Giresun il’i Şebinkarahisar ilçesinde sahanın zorluklarını yüreğinde yaşayan Eda Menzilci Kuru ile buluşarak ilk olarak

Kurumsal Çalışmaları

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI İLE “DOĞAYI HAYVAN HAKLARINI KORUYACAKLARINA” DAİR GÖRÜŞME VE SÖZ ALMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR. 

Hayvanlara Adalet Derneği (HAD) Başkanı Av. Hülya Yalçın ve YK Üyesi Av. Barış Karlı Edirne Cezaevinde “OY YOK” Etkinliğini düzenleyen STK lar adına HDP Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Selahattin Demirtaş ile