Erzincan Bakımevi ”Yasadışı Yaban Hayvanı Hapishanesi” Olmaktan Çıkıp, Bakımevi Hüviyetine Kavuşuyor.

Yanlış uygulamalar nedeniyle, eski yöneticilerden sonra veteriner hekimin de görevden alındığı bildiriliyor. ERDOHAY Erzincan Yöneticisi Arkadaşlarımızın Açıklaması Şöyle;

“ERZİNCAN BAKIMEVİNDEN HABERLER !

Bizi takip eden dostlarımızın bildiği; bakım evimizin uzun süreden beri devam eden ve babunumuzun ölmesi ile büyüyen sorunlarımız için sesimizi duyurmaya çalışıyoruz .

Gerek yazılı gerekse birebir görüşerek Valiliğimize ve Belediyemize şikayetlerimizi sunduk, konunun geldiği üzücü noktaları kendileri ile paylaştık. Bugün itibari ile gelinen noktada Ankara ve Erzurum olmak üzere Milli Parklara bağlı iki heyet gelmiş yaban hayata ait evlatlarımızı yerinde tespit etmiştir. Daha iyi şekilde bakılacakları yerlerin tespiti ve nakli içi Orman ve Su İşleri Erzincan Şube Müdürlüğü ile koordinasyon halindedirler. Babunumuzun ölümü ile gündeme gelen ihmaller konusunda Belediyemiz ve Valiliğimiz Bakım evi yönetimi ve ilgili veterinerin savunması almış ve veterinerin görevden alınmasına karar verilmiştir.

Sesimizi duyurmak adına başta bizlere her daim güvenen ve destekleyen isimlerini burada tek tek yazamayacağım fakat Türkiye dışından – gurbetten dahi bizlerden elini çekmeyen koca yürekli dostlarımıza, daha kimse Erzincan’da bir bakımevi açıldığını bilmezken iki kere ilimizi ziyaret ederek ve her daim yanımızda yer alan, ülkenin her köşesine ulaşmaya çalışarak canlar için çabalayan Haykonfed Yönetim Kurulu Üyesi sevgili Timur Ugan’a ,omuzlarında bir sürü evladın sorumluluğu varken bizlere de yetişmeye çalışan İstanbul’dan kardeş derneğimiz Sessizliğin Sesi’ne ve sevgili dostumuz Okan Oflaz ve Jasmin Haysev’e çok teşekkür ediyoruz.

Bundan sonra ne mi yapacağız? Tabii ki bizler bakımevimizin gönüllü işçileri olarak daha çok cana ulaşmak, bakımevimizin eksiklerini tamamlamak adına çabalamaya devam edeceğiz.

Sizden ricamız sesimizi zor duyurduğumuz Doğu’daki bu küçük ama bizim gönlümüzün güzeli can Erzincan’da bizleri unutmamanız ve desteğinizi bizlerden esirgememenizdir .

Hepinizi çok seviyoruz, evlatlarımızın duası her daim yolunuza ışık olsun.

En derin sevgi ve saygılarımızla,

ERDOHAY

 erzincanbakimevi3

erzincanbakimevi2

erzincanbakimevi1

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal Çalışmaları

44 Fotoğraf ve Bilgilerle ELAZIĞ BELEDİYESİ GEÇİCİ BAKIMEVİ

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MÜCAHİT YANILMAZ BİZLERLE KONUŞMASINA “HAYVANLARIN CANI, HAKLARI BENİM CANIM KADAR ÖNEMLİDİR. HER HALK TOPLANTISINDA SÖYLÜYORUM “BÜYÜK BİR BAKIMEVİ VE HAYVAN HASTANESİ YAPTIK DİYE HAYVANLARI ORAYA HAPSETMEMİ

Kurumsal Çalışmaları

STK-İş Kadınları ve muhtelif Dernek temsilcilerinin katıldığı bir davete katıldık ve KANUN TASARISINA ilişkin endişe ve taleplerimizi içeren bir dosyayı Sayın Başbakanımıza sunma imkanı bulduk.

Başbakan Binali Yıldırım’ın 8 Mart Kadınlar haftası nedeniyle STK-İş Kadınları ve muhtelif Dernek temsilcilerinin katıldığı bir davete EgeFed ve HayKonfed adına katıldık. Dohayder adına yönetim kurulunu temsilen Ayşe Aytaç’da bizimleydi..

Kurumsal Çalışmaları

HayKonfed ”Anadolu Eğitim ve Bilgilendirme Çalışmaları” – İnegöl

Teşekkürler Öğretim Görevlisi Sn. Emre Bozdemir ve öğrencilerine, İngöl Meslek Yüksekokulu Yöneticilerine ve teşekkürler MarmaraFed üye derneği İDOHA TimurUgan/HayKonfed İnegöl Yerel Basını Günü Şöyle Özetledi: “Doğa, çevre ve hayvan hakları