Yeni Anayasa’da, Hayvanların Yaşam Hakları da Güvence Altına Alınmalıdır!

Sayın, T.C. Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Bakanları, Milletvekilleri Ve Siyasi Parti Yöneticilerine, Kamuoyuna, Tüm Yaşam Hakkı Savunucularına Çağrımızdır.

Yeni Anayasa görüşmelerine başlandığı bu günlerde; çocuklarımıza yaşanılır bir ülke ve dünya bırakmak çabasında olan biz yaşam hakkı savunucuları; Anayasa’ya çağdaş, demokratik bir Anayasa’da mutlaka olması gereken “devlet gelecek nesiller yararına doğal hayatı ve hayvanları korumakla yükümlüdür” maddesinin de eklenmesini talep ediyoruz.

T.C. Anayasa’sında bulunacak bu madde çok sayıda dünya devleti yöneticilerine de örnek ve bilim insanlarının doğanın tahribatı ile canlı türlerinin yok olmasına karşı, yeryüzünde yaşamın devamı için önlem alınmasını isteyen çağrılarına yasal – emsal dayanak oluşturacaktır.

Herkesi “doğal hayatın ve hayvanların” korunmasının anayasal güvence altına alınması için çağrıya destek olmaya çağırıyoruz.

HayKonfed – Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu
Anadolu Fed – Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu
Marmara Fed – Marmara Hayvan Hakları Federasyonu
Ege Fed – Ege Hayvan Hakları Federasyonu

yenianayasa6

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kanun Yönetmelik Mevzuat

Hayvan Deneyleri Yönetmeliği (Çevre Bakanlığı) 6 Temmuz 2006

Hayvan Deneyleri Yönetmeliği (Çevre Bakanlığı) 6 Temmuz 2006 6 Temmuz 2006 PERŞEMBE    Resmî Gazete    Sayı : 26220 YÖNETMELİK Çevre ve Orman Bakanlığından: HAYVAN DENEYLERİ ETİK KURULLARININ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA

Kanun Yönetmelik Mevzuat

Emsal karardır!!!

Giresun’da sahipli bir köpeği baygın bir şekilde sürükleyerek otobana atıp üzerinden araçların geçerek ölmesine sebep olan CANİ hakkında mahkemenin verdiği tutuklama kararıdır. Ve Türkiye’de emsal karardır.

Kanun Yönetmelik Mevzuat

BAŞTA DEĞERLİ SANATÇILAR olmak üzere KANUN TCK YA GEÇİYOR DİYE SEVİNENLERİN ÖNEMLE BİLGİSİNE:

Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı tasarıda, sadece ŞAHSA CEZA var, en büyük katliamları yapan BELEDİYELERE CEZA yok. Orman Su İşleri Bakanlığının, kanunu uygulamayan belediyelere İDARİ YAPTIRIM yetkisi yok. Hayvanlara acı eziyet vermek,