Yeni Anayasa’da, Hayvanların Yaşam Hakları da Güvence Altına Alınmalıdır!

Sayın, T.C. Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Bakanları, Milletvekilleri Ve Siyasi Parti Yöneticilerine, Kamuoyuna, Tüm Yaşam Hakkı Savunucularına Çağrımızdır.

Yeni Anayasa görüşmelerine başlandığı bu günlerde; çocuklarımıza yaşanılır bir ülke ve dünya bırakmak çabasında olan biz yaşam hakkı savunucuları; Anayasa’ya çağdaş, demokratik bir Anayasa’da mutlaka olması gereken “devlet gelecek nesiller yararına doğal hayatı ve hayvanları korumakla yükümlüdür” maddesinin de eklenmesini talep ediyoruz.

T.C. Anayasa’sında bulunacak bu madde çok sayıda dünya devleti yöneticilerine de örnek ve bilim insanlarının doğanın tahribatı ile canlı türlerinin yok olmasına karşı, yeryüzünde yaşamın devamı için önlem alınmasını isteyen çağrılarına yasal – emsal dayanak oluşturacaktır.

Herkesi “doğal hayatın ve hayvanların” korunmasının anayasal güvence altına alınması için çağrıya destek olmaya çağırıyoruz.

HayKonfed – Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu
Anadolu Fed – Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu
Marmara Fed – Marmara Hayvan Hakları Federasyonu
Ege Fed – Ege Hayvan Hakları Federasyonu

yenianayasa6

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kanun Yönetmelik Mevzuat

Hayvanat Bahçelerinin Kuruluşu İle Çalışma Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik

Resmi Gazete Tarihi: 11.08.2007 Resmi Gazete Sayısı: 26610 HAYVANAT BAHÇELERİNİN KURULUŞU İLE ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1)

Kanun Yönetmelik Mevzuat

Kurban Hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Yönetmelik

Kurban Hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Yönetmelik Kurban Hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Bakanlar Kurulu’nun 24/10/2001 tarihli ve 2001/3214 sayılı Kararı ve bu karara dayanılarak çıkarılan ve 18

Kanun Yönetmelik Mevzuat

Hayvan Deneyleri Yönetmeliği (Çevre Bakanlığı) 6 Temmuz 2006

Hayvan Deneyleri Yönetmeliği (Çevre Bakanlığı) 6 Temmuz 2006 6 Temmuz 2006 PERŞEMBE    Resmî Gazete    Sayı : 26220 YÖNETMELİK Çevre ve Orman Bakanlığından: HAYVAN DENEYLERİ ETİK KURULLARININ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA