HayKonfed Üniversite Eğitimleri – Çiftlikköy Bakımevi Ziyareti

1 – Yalova Çiftlikköy Bakımevindeydik

Yalova Üniversitesinde Yapılacak Yaşam Hakkı – Hayvan Hakları Sunumumuz öncesi Yalova Çiftlikköy Belediyesinin yenilenen bakımevindeydik.
Temsilcimiz Tuvana Tuncer, Veteriner Hekimi Sayın Elif Gümüşalan, bizlere katılan Sayın Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çağlayan ile birlikte, yapılan yenilemelerle canlar için daha yaşanılabilir ve tedavi olanakları olan bir küçük rehabilitasyon merkezi oluşturulduğunu sevinerek gördük.
Yapımında katkısı olan, destek veren herkese ve Belediye Başkanı Sayın Ali Murat Silpagar’a teşekkür ediyoruz. Yalova ve diğer illerdeki ilçe belediyelerine örnek olmasını diliyoruz.
Bir veteriner hekimi, bir küçük tedavi merkezinin ilçelerde hayvan sağlığı ve mutluluğu için olduğu kadar halk sağlığı için de ne kadar önemli, yapımı maliyetsiz, çözüm getirici olduğunun kavranmasını diliyoruz.
Timur Ugan
HayKonfed
ciftlikkoy_bakimevi (4)
ciftlikkoy_bakimevi (1)
ciftlikkoy_bakimevi (3)
ciftlikkoy_bakimevi (2)
2 – Yalova Üniversitesi’nde Yaşam Hakkı Sunumu
Yalova Üniversitesi’nde Uluslararası Proje Kulübü, Yalova Temsilciliğimiz ve HayKonfed girişimi ile düzenlenen “yaşam hakkı, hayvan hakları ve yasalar” konulu sunum ve söyleşi öğrencilerin, hayvan hakları savunucularının katılımı ile yapıldı.
Konuşmacı olarak HayKonfed temsilcisi Timur Ugan’ın katıldığı, yaklaşık iki buçuk saat süren sunumda doğa, çevre sorunları ve hayvan hakları ele alındı.
Tüm katılımcılara ve sunuma destek olan yöneticilere, yaşam hakkı savunuculuğunun geleceği genç kardeşlerimize teşekkür ederiz.
Tuvana Tuncer
AnadoluFed Temsilcisi
yalova_unv_sunum (3)
yalova_unv_sunum (1)
yalova_unv_sunum (2)
3 – Kırklareli’nde ”Yaşam Hakkı” Sunumu ve Söyleşisi
Kırklareli Üniversitesi TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI Üyelerince düzenlenen “yaşam hakkı, hayvan hakları ve yasalar sunum” ve söyleşisi Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Konuşmacı olarak HayKonfed’i temsilen Timur Ugan’ın bulunduğu konferansa Toplum Gönüllüleri, MarmaraFed, Çorlu, Kırklareli Merkez, Lüleburgaz hayvan hakları dernekleri yönetici ve üyeleri, Babaeskili hayvan hakları savunucuları ve davetliler katıldı.
Öncelikle yeryüzünde yaşamın devamı için tüm türlerin yaşam hakkının korunmasının önemi, insan eliyle hazırlanan ve yaşamı tehdit eden mevcut durum, baskı, eziyet, esaret altında bulunan hayvan türlerinin durumu, sokak hayvanlarının sorunları, mevcut yasalar ve eksikleri, kurumların görevleri, yaşam hakkı savunucularının örgütlenme ve koordinasyonu konuları ele alındı, soru yanıt bölümü ile devam eden söyleşi yaklaşık 3 saat sürdü.
Toplantıyı organize eden Toplum Gönüllüsü genç arkadaşlarımız başta olmak üzere toplantıya katılan tüm yaşam hakkı savunucularına gönülden teşekkür ederiz.
Ocak ayı içinde HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık ve Yk Üyeleri Kırklareli ve İlçelerinde sorunlara çözüm getirmek amacıyla gerek kendileriyle, gerek kurumlarla görüşmelerde bulunmak üzere Kırklareli’nde bulunacak, Kırklareli çalışmalarımız devam edecektir.Av. İlknur Devrim Kantarcı
HayKonfed / Kırklareli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu

kirklareli_sunum (2)
kirklareli_sunum (1)

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Genel

18 Ekim’de Pamukkale Üniversitesi’nde “Sosyal Sorumluluk Zirve Konferansına Haykonfed ve EgeFed Federasyonu olarak katıldık.

Birbirinden değerli konuşmacıları dinlemek büyük bir zevkti. Ateşböceği Derneği ve Dohaykod Derneğinin Doğayı Çevreyi ve Canlıların hiç birini sınıflandırmadan hazırlamış olduğu sorumluluk projesi gerçekten gurur vericiydi. Gençlerimiz çok güzel hazırlanmıştı.

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Bayramda Barınaklardayız ”Açlığa Ölüme Karşı” Etkinliğine Katılın, DUYURUN!!

Barınaklardaki hayvanları BAYRAMDA BELEDİYELERİN insafsız ellerine TERK ETMEYİN ‼ ‘BAYRAMDA BARINAKLARDAYIZ..AÇLIĞA ÖLÜME KARŞI! ”” ETKİNLİĞİNE KATILIN! …DUYURUN! …KİTLELERE ULAŞALIM! https://www.facebook.com/events/719355145180445/permalink/719367918512501/?active_tab=off_permalink Bu bayram da Türkiye’nin her yerinde belediye barınaklarında Veteriner ve

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Namık Kemal Üniversitesinde “Hayvan Hakları” Sunum ve Söyleşi

Hayvan hakları savunucuları “Yaşam hakkı savunucusudur.” Tüm yeryüzü yaşayanlarının hak ve özgürlüklerini doğa ve çevreyi bir bütün olarak korumak, iyileştirmek olmazsa olmaz görevleridir” TEŞEKKÜRLER NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ, TEŞEKKÜRLER ORMAN VE