HayKonfed Üniversite Eğitimleri – Çiftlikköy Bakımevi Ziyareti

1 – Yalova Çiftlikköy Bakımevindeydik

Yalova Üniversitesinde Yapılacak Yaşam Hakkı – Hayvan Hakları Sunumumuz öncesi Yalova Çiftlikköy Belediyesinin yenilenen bakımevindeydik.
Temsilcimiz Tuvana Tuncer, Veteriner Hekimi Sayın Elif Gümüşalan, bizlere katılan Sayın Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çağlayan ile birlikte, yapılan yenilemelerle canlar için daha yaşanılabilir ve tedavi olanakları olan bir küçük rehabilitasyon merkezi oluşturulduğunu sevinerek gördük.
Yapımında katkısı olan, destek veren herkese ve Belediye Başkanı Sayın Ali Murat Silpagar’a teşekkür ediyoruz. Yalova ve diğer illerdeki ilçe belediyelerine örnek olmasını diliyoruz.
Bir veteriner hekimi, bir küçük tedavi merkezinin ilçelerde hayvan sağlığı ve mutluluğu için olduğu kadar halk sağlığı için de ne kadar önemli, yapımı maliyetsiz, çözüm getirici olduğunun kavranmasını diliyoruz.
Timur Ugan
HayKonfed
ciftlikkoy_bakimevi (4)
ciftlikkoy_bakimevi (1)
ciftlikkoy_bakimevi (3)
ciftlikkoy_bakimevi (2)
2 – Yalova Üniversitesi’nde Yaşam Hakkı Sunumu
Yalova Üniversitesi’nde Uluslararası Proje Kulübü, Yalova Temsilciliğimiz ve HayKonfed girişimi ile düzenlenen “yaşam hakkı, hayvan hakları ve yasalar” konulu sunum ve söyleşi öğrencilerin, hayvan hakları savunucularının katılımı ile yapıldı.
Konuşmacı olarak HayKonfed temsilcisi Timur Ugan’ın katıldığı, yaklaşık iki buçuk saat süren sunumda doğa, çevre sorunları ve hayvan hakları ele alındı.
Tüm katılımcılara ve sunuma destek olan yöneticilere, yaşam hakkı savunuculuğunun geleceği genç kardeşlerimize teşekkür ederiz.
Tuvana Tuncer
AnadoluFed Temsilcisi
yalova_unv_sunum (3)
yalova_unv_sunum (1)
yalova_unv_sunum (2)
3 – Kırklareli’nde ”Yaşam Hakkı” Sunumu ve Söyleşisi
Kırklareli Üniversitesi TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI Üyelerince düzenlenen “yaşam hakkı, hayvan hakları ve yasalar sunum” ve söyleşisi Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Konuşmacı olarak HayKonfed’i temsilen Timur Ugan’ın bulunduğu konferansa Toplum Gönüllüleri, MarmaraFed, Çorlu, Kırklareli Merkez, Lüleburgaz hayvan hakları dernekleri yönetici ve üyeleri, Babaeskili hayvan hakları savunucuları ve davetliler katıldı.
Öncelikle yeryüzünde yaşamın devamı için tüm türlerin yaşam hakkının korunmasının önemi, insan eliyle hazırlanan ve yaşamı tehdit eden mevcut durum, baskı, eziyet, esaret altında bulunan hayvan türlerinin durumu, sokak hayvanlarının sorunları, mevcut yasalar ve eksikleri, kurumların görevleri, yaşam hakkı savunucularının örgütlenme ve koordinasyonu konuları ele alındı, soru yanıt bölümü ile devam eden söyleşi yaklaşık 3 saat sürdü.
Toplantıyı organize eden Toplum Gönüllüsü genç arkadaşlarımız başta olmak üzere toplantıya katılan tüm yaşam hakkı savunucularına gönülden teşekkür ederiz.
Ocak ayı içinde HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık ve Yk Üyeleri Kırklareli ve İlçelerinde sorunlara çözüm getirmek amacıyla gerek kendileriyle, gerek kurumlarla görüşmelerde bulunmak üzere Kırklareli’nde bulunacak, Kırklareli çalışmalarımız devam edecektir.Av. İlknur Devrim Kantarcı
HayKonfed / Kırklareli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu

kirklareli_sunum (2)
kirklareli_sunum (1)

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

RİZE VALİLİK ZİYARETİ

RİZE VALİLİĞİ 10/08/2017 Tarihinde saat 16:30’da Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcileri Nihal Erkoç, Ramazan Etci ve “Rihayko” Rize Hayvanları Koruma Derneği yönetim kurulu üyesi Behice Yasemin Tuzcu ile birlikte Vali

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

MarmaraFed Üye Derneği EDHAYKO Minik Patiler Üşümesin Etkinliği

Edirne’de hayvanseverler ve bazı dernek üyeleri, havaların soğuması ile kalacak yer bulamayan sahipsiz kedi ve köpekler için kulübeler yaparken, herkesi, en azından artan yemeklerini ve bir kap suyu çöpün yanına

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

ESENYURT 4 EKİM ETKİNLİKLERİ

Ayşe Odabaşı / Haykonfed – MarmaraFed Esenyurt Belediye Baskani Necmi Kadıoğlu Eşi Rabia Kadıoğlu Kaymakam Ekrem İnçi Başkan yardımcısı ve barınak sorumlusu Emin Batmazoglu barınak müdürü Muhammet Oruç Veteriner Emniyet