HayKonfed Üniversite Eğitimleri – Çiftlikköy Bakımevi Ziyareti

1 – Yalova Çiftlikköy Bakımevindeydik

Yalova Üniversitesinde Yapılacak Yaşam Hakkı – Hayvan Hakları Sunumumuz öncesi Yalova Çiftlikköy Belediyesinin yenilenen bakımevindeydik.
Temsilcimiz Tuvana Tuncer, Veteriner Hekimi Sayın Elif Gümüşalan, bizlere katılan Sayın Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çağlayan ile birlikte, yapılan yenilemelerle canlar için daha yaşanılabilir ve tedavi olanakları olan bir küçük rehabilitasyon merkezi oluşturulduğunu sevinerek gördük.
Yapımında katkısı olan, destek veren herkese ve Belediye Başkanı Sayın Ali Murat Silpagar’a teşekkür ediyoruz. Yalova ve diğer illerdeki ilçe belediyelerine örnek olmasını diliyoruz.
Bir veteriner hekimi, bir küçük tedavi merkezinin ilçelerde hayvan sağlığı ve mutluluğu için olduğu kadar halk sağlığı için de ne kadar önemli, yapımı maliyetsiz, çözüm getirici olduğunun kavranmasını diliyoruz.
Timur Ugan
HayKonfed
ciftlikkoy_bakimevi (4)
ciftlikkoy_bakimevi (1)
ciftlikkoy_bakimevi (3)
ciftlikkoy_bakimevi (2)
2 – Yalova Üniversitesi’nde Yaşam Hakkı Sunumu
Yalova Üniversitesi’nde Uluslararası Proje Kulübü, Yalova Temsilciliğimiz ve HayKonfed girişimi ile düzenlenen “yaşam hakkı, hayvan hakları ve yasalar” konulu sunum ve söyleşi öğrencilerin, hayvan hakları savunucularının katılımı ile yapıldı.
Konuşmacı olarak HayKonfed temsilcisi Timur Ugan’ın katıldığı, yaklaşık iki buçuk saat süren sunumda doğa, çevre sorunları ve hayvan hakları ele alındı.
Tüm katılımcılara ve sunuma destek olan yöneticilere, yaşam hakkı savunuculuğunun geleceği genç kardeşlerimize teşekkür ederiz.
Tuvana Tuncer
AnadoluFed Temsilcisi
yalova_unv_sunum (3)
yalova_unv_sunum (1)
yalova_unv_sunum (2)
3 – Kırklareli’nde ”Yaşam Hakkı” Sunumu ve Söyleşisi
Kırklareli Üniversitesi TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI Üyelerince düzenlenen “yaşam hakkı, hayvan hakları ve yasalar sunum” ve söyleşisi Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Konuşmacı olarak HayKonfed’i temsilen Timur Ugan’ın bulunduğu konferansa Toplum Gönüllüleri, MarmaraFed, Çorlu, Kırklareli Merkez, Lüleburgaz hayvan hakları dernekleri yönetici ve üyeleri, Babaeskili hayvan hakları savunucuları ve davetliler katıldı.
Öncelikle yeryüzünde yaşamın devamı için tüm türlerin yaşam hakkının korunmasının önemi, insan eliyle hazırlanan ve yaşamı tehdit eden mevcut durum, baskı, eziyet, esaret altında bulunan hayvan türlerinin durumu, sokak hayvanlarının sorunları, mevcut yasalar ve eksikleri, kurumların görevleri, yaşam hakkı savunucularının örgütlenme ve koordinasyonu konuları ele alındı, soru yanıt bölümü ile devam eden söyleşi yaklaşık 3 saat sürdü.
Toplantıyı organize eden Toplum Gönüllüsü genç arkadaşlarımız başta olmak üzere toplantıya katılan tüm yaşam hakkı savunucularına gönülden teşekkür ederiz.
Ocak ayı içinde HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık ve Yk Üyeleri Kırklareli ve İlçelerinde sorunlara çözüm getirmek amacıyla gerek kendileriyle, gerek kurumlarla görüşmelerde bulunmak üzere Kırklareli’nde bulunacak, Kırklareli çalışmalarımız devam edecektir.Av. İlknur Devrim Kantarcı
HayKonfed / Kırklareli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu

kirklareli_sunum (2)
kirklareli_sunum (1)

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

Karadeniz Ereğili’de 4 Ekim Etkinlikleri

4 Ekim çalışması olarak, belediyemizin hazırladığı iki ayrı yere bez afiş asıldı.Üç yere bilboard afişi yapıldı. Belediye başkanımız ziyaret edildi, orman su işleri ve doğa koruma ile birlikte sokak kedileri

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

İstanbulDer Üyesi Barış Şengün Besleme ve Saha Çalışmaları

Bildiğiniz gibi EM/PATİ grubu çatısı altında her Çarşamba günü Kurtköy bölgesinde besleme yapmaktayız. Yaklaşık 350-400 Köpeğin besleme/sulanma ihtiyacını karşılamakta ve dış parazit ilaçlamasını yapmaktayız. Yaralı ve hasta hayvanları İBB Tepeören

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

DATÇA’DA SOKAK HAYVANLARININ SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYIŞI:

Sayın Kaymakam, Belediye Başkanı ve Can Dostlarının Katıldığı toplantıda HayKonfed gönüllüsü arkadaşımız Sabiha Arslan ile HayKonfed YK Genel Sekreteri Timur Ugan’ın Önerileri İlgi Gördü. DATÇA VE TÜM KÜÇÜK İLÇELER İÇİN