48- Kedilerin Kısırlaştırma ve Tedavisi İçin KEDİ KISIRLAŞTIRMA ÜNİTESİ Yapılması Talebimiz.

Belediyeler zaten ölüm kampı olan barınaklarda iğrenç odaları kedi evi yapıp, orayı kedileri toplayıp yok etmek için kılıf olarak kullanıyorlar. Köpeklerin ortasında kedi evi olmaz. Belediyeden MERKEZDE KEDİ KISIRLAŞTIRMA-TEDAVİ EVİ yapmasını talep ediniz. Buyurun HAZIR ÖRNEK Yazı:

KONU: Kedilerin kısırlaştırma ve tedavisi için KEDİ KISIRLAŞTIRMA ÜNİTESİ yapılması talebimiz.
YASAL DAYANAK: 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ilgili maddeleri.
BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN DAĞITIM: Valilik, Orman Su İşleri Bölge ve İl Müdürlükleri, Belediyeler, Kaymakamlıklar.

Belediye Başkanlığına,

Şehrimizde uygun koşullarda bir kedi kısırlaştırma merkezi olmadığı için, kediler kontrolsüz olarak çoğalmakta, bu artış hem şikayetlere sebep olmakta hem de bu hayvanlarla ilgilenen gönüllülerin tedavi-bakım-besleme ve kısırlaştırma gücünü zorlamaktadır. Ayrıca, şikayet edilen kedilerin, belediyenizce de yasa dışı olarak toplanıp bilinmeze götürüldüğü bilgileri tarafımıza ulaşmaktadır.

1. Kediler, ihtiyaçları ve doğaları itibarı ile köpeklerden daha farklı hayvanlardır.
Sınırlı ve kapalı toplu yaşam alanlarında, bağışıklık sistemleri çok güçlü olmadığı için kolay enfekte olurlar. Virütik hastalıklar kediler arasında daha kolay ve çabuk yayılar.
2. Ayrıca kediler, köpek havlama sesinden rahatsız olur. Havlayan köpeklerin kafesler arkasında olduğunu algılayamadıkları için, sürekli korku içinde yaşarlar. Bu nedenle, kedilerin kısırlaştırılması, bakım ve tedavilerinin, köpeklerin bulunduğu bakımevlerinde olmaması gerekir.
3. Gönüllüler de sahipsiz kedileri kolayca kafese koyarak kısırlaştırma için getirebilirler.

Dile getirdiğimiz bu farklı nedenlerle, belediyenizce, sahipsiz kedilerin kısırlaştırılması ve tedavileri için, şehir merkezinde ulaşımı kolay bir park veya uygun alana, kedilerin uzun zaman beklemeden, tıbbi ve yasal süresi içinde hemen kısırlaştırılıp bırakılacakları bir KEDİ KISIRLAŞTIRMA ÜNİTESİ yapılmasını talep ediyoruz.
Bunun için İzmir Karabağlar Belediyesi tarafından yaptırılan müstakil bir KEDİ KISIRLAŞTIRMA MERKEZİNİN örnek alınmasını tavsiye ediyoruz.

Müracaatımıza ilişkin 4982 Sayılı Bilgi Edinme Yasası gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla rica ederiz.

İSİM, TC KİMLİK..

belediye_kisirlastirma_mrk_talebi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Zeydan Karalar Ve Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Türkan Eşli’ye AÇIK MEKTUP

26 yıl önce kurulmuş olup, pek çok yere örnek olan asgari yaşam koşullarına sahip Adana Barınağını, başkanlığı almanızdan sonra geçen 7 ay içinde, siz ve  Sn Türkan Eşli KASA BOŞALTILMIŞ

Şikayet ve Talep

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran Hesap Ver!

YILDIZ DEVRAN İzmir Kadifekale’de 10 yıldır yaşayan 40 a yakın köpeği TOPLATTI ve “geçici” Işıkkent Bakımevinde “kalıcı” olarak ESİR ETTİ. Yavrular ve anneler dahil aldırdığı bu köpekler 2 aydır İZMİR

Şikayet ve Talep

Erzincan’da askerlik görevini yapmakta olan bir şahsın kediye işkence ederek öldürmesi olayıyla ilgili dilekçeye katılın.

Erzincan Ordu Evi Nizamiyesinde kediye defalarca ÖLÜMCÜL darbelerle vurup bununla da yetinmeyip acıdan kıvranan kediyi vahşice tekmelerle öldüren caninin ve yanında vahşeti izleyip müdahale etmeyen diğer şahısların ”şiddet eğilimleri ve