MarmaraFed Üye Derneği İDOHA ”İnegöl’ün Beş Ayrı Noktasına Beslenme Odağı Yerleştirdi”

Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak

İnegöl Belediyesi ile Marmara Fed Kurucu Derneklerinden İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (İDOHA) işbirliğinde yaklaşan kış aylarında hayvanların aç ve susuz kalmaması için İnegöl´ün 5 ayrı noktasına sokak hayvanları için beslenme odağı yerleştirildi.

 Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Sabri Günaydın, beraberindeki İDOHA yetkilileri ile beraber dün montajı yapılan hayvan beslenme odaklarında incelemelerde bulundu.

5 Noktaya Beslenme Odağı Yerleştirildi

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Sabri Günaydın, “Belediyeciliğin sadece insanlara değil, kentte yaşayan tüm canlılara hizmet olduğunu biliyoruz. Hayvan dostu bir belediye olarak en az insanlar kadar hayvanların da korunması ve ihtiyaçlarının karşılanması gerektiği bilinciyle hareket ediyoruz. Onlar için hayata geçirdiğimiz hayvan barınağı ve kedi evi, şehrin çeşitli noktalarına yerleştirdiğimiz hayvan sulukları, hayvan ambulansı gibi projelerimizden sonra şimdi de özellikle kış aylarında kötü hava koşulları sebebiyle yemek bulamayan evsiz hayvanların aç ve susuz kalmamaları amacıyla ilçemizin belirli noktalarına beslenme odakları oluşturulmuştur. İlçemiz genelinde 5 farklı noktaya hayvan beslenme odağı yerleştirdik. Beslenme odaklarının yerlerini; katı atık depolama merkezi yolu üzeri, Halhalca yolu üzeri, TOKİ konutları arkası, Edebey Mahallesi Kıran yolu üzeri, Çayyaka Mahallesi 2´ncikilometre ve Kurşunlu Mahallesi çıkışı Güzelyurt yolu üzeri 2´ncikilometre olarak belirledik. Her biri 2 buçuk metrekare büyüklüğünde olan beslenme odakları 1 metre 20 santim yüksekliğindedir. Beslenme odaklarımız belediyemize ait atölyelerde kendi imkânlarımızla üretilmiştir” dedi.

Vatandaşlara Duyarlılık Çağrısı

Beslenme odaklarının yerleştirildiği alanların İnegöl Orman İşletme Müdürlüğü tarafından müdürlüğe ait yerler arasından belirlendiğini aktaran Günaydın, “Bu yerler belirlenirken özellikle ulaşım kolaylığı ve ana yola yakınlık göz önünde bulundurulmuştur. Havyan beslenme odaklarımızın bulunduğu bölgelerde güzergâh üzerine yol gösterici uyarı levhaları konulmuş, bu sayede halkımızın bu yerlere ulaşımı kolaylaştırılmıştır. Bu projemiz İnegöl Belediyesi ve İDOHA işbirliği ile hazırlanmıştır. Verdikleri destekler için buradan İDOHA yetkililerine teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Beslenme odaklarının mamasız bırakılmaması konusunda halkımızın da desteğini beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Her yeni hizmetin hayata geçirilmesinde söylüyoruz belki ama hizmetin sahiplenilmesi, devam ettirilmesi o hizmetin yapılmasından daha önemli. Bu nedenle halkımızdan bu beslenme odaklarına sahip çıkılmasını özellikle rica ediyorum. Ayrıca buradan hayvan severlerin ilgisini çekecek güzel bir projenin müjdesini de vermek istiyorum. Projemizin çalışmaları başladı. Kediler için özel bir alan oluşturuyoruz. Yakın zamanda bu projenin de tanıtımı yapılacaktır. Projelerimizin şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Av.Nilay Parlar Ateş

İDOHA / Marmara Hayvan Hakları Federasyonu

inegol_hayvanlar_ac_kalmayacak

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

HayKonfed Ankara Valisi Sn. Vasip Şahin’i Ziyaret Ederek Kısırlaştırma Seferberliği Talep Etti.

Ankara Valimiz Sayın Vasip Şahin’e, HayKonfed Ankara Temsilcimiz Tülay  Danacıoğlu, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcilerimiz Aysun Taşçı ve Ezgi Ayyıldız ile birlikte, Ankara’da Sokağa çıkma kısıtlamalarında verilen besleme izinleri için

Genel

Doğum Günü Kartları

Doğum Günü Kartları Sizin ve Sevdiklerinizin En Mutlu Günü Yardıma Muhtaç Hayvan Dostlarımız için UMUT Olsun.. Yurdun dört bir yanında tüm hayvanların yaşam hakları için yola çıktığımız bu zorlu mücadelede,