Edirne – 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla MarmaraFed üyesi, Edirne Hayvanları Koruma Derneği (EDHAYKO) ve Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü işbirliğinde üzerlerinde hayvan resimli temalar içeren defterler, ilkokul öğrencilerine dağıtıldı.


Tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle etkinlikler düzenlendi. Türkiye’de eş zamanlı olarak öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla defter dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtılan defterlerin üzerinde hayvanların resimleri ve “Hayvanlar da bizler gibi suya ihtiyaç duyar, bir kap su, bir kap yemek verelim” şeklinde mesajlar içeriyor.


İnönü İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Edirne merkezde toplamda bin adet defter dağıtacaklarını belirten EDHAYKO Başkanı Nurhan Kalender, amaçlarının çocuklara Hayvanları Koruma Günü’nü hatırlatmak ve hayvan sevgisini aşılamak olduğunu söyledi. Kalender, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak istediklerinden dolayı böyle bir etkinlik yaptıklarını ifade ederek, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ile ilgili etkinliklerimiz vardı, bunlardan biri de Orman ve Su İşleri’yle birlikte tüm ülkede dağıtılmak üzere defterler basıldı. Diğer illerde de aynı organizasyonlar oluyor. Biz ilköğretime bu defterleri dağıtarak ve afişlerle çocuklarımıza hayvanları koruma günü olduğunu hatırlatmak istedik. Onlara biraz hayvan sevgisini aşılayalım istedik ve en küçük yaş grubundan başladık” dedi.


“AMAÇ, ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ KAZANDIRMAK”
Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Ahmet Kara da, Hayvanları Koruma Günü’nde özellikle küçük öğrencilere hayvan sevgisi kazandırmak ve bu konuda kendilerine küçük bir hediye vererek bunu gündemde tutmak istediklerini söyledi. Karada, “Bu amaçla EDHAYKO ile beraber bir etkinlik düzenledik. Bundaki temel amaç, çocuklara hayvan sevgisi kazandırmaktır. Zaten sevgi ve öğrenme anlamında onlar şu anda en önemli yaştalar” diye konuştu.
Etkinlik kapsamında ayrıca, birinci sınıf öğrencileri hayvanlarla ilgili hazırladıkları şarkılar söyleyip, şiirler okudu.

05 ekim 2015 pazartesi günü saat 10:00 da Edirne Merkez İnönü İlkokulunda Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3.Bölge Müdürlüğü Edirne Şube Müdürlüğü’nün bastırttığı defter ve afişlerin tanıtılması dağıtılması etkinliğimizi yaptık teşekkür ederiz…Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcana’a ,okul müdürümüz Sayın Esen Altınbalık hanıma Orman Su İşleri Bakanlığı Edirne Şube müdürümüz Sayın Ahmet Kara’yada ayrıca teşekkür ederiz

http://www.milliyet.com.tr/miniklere-hayvan-sevgisi-asilandi-edirne-yerelhaber-998125/
http://www.hudutgazetesi.com/haber/26140/dersleri-hayvan-sevgisi.html
http://www.edirnesonhaber.com/haber/14034/defter-dagittilar.html

 edirne_4ekim5 edirne_4ekim1 edirne_4ekim2 edirne_4ekim3 edirne_4ekim4

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Genel

Polatlı Doğayı Hayvanları Koruma ve yaşatma derneği ve Polatlı Belediyesinin katkıları ile 4 Ekim Hayvan Hakları Günü büyük bir coşku içerisinde öğrenciler ve gönüllülerin katılımı ile kutlandı.

HayKonfed Temsilcisi Haydar Özkan İletisi: Polatlı Doğayı Hayvanları Koruma ve yaşatma derneği ve Polatlı Belediyesinin katkıları ile 4 Ekim Hayvan Hakları Günü büyük bir coşku içerisinde öğrenciler ve gönüllülerin katılımı

Genel

Taziye Kartları

Vefat, anma günlerinde vefat eden kişi anısına yardıma muhtaç hayvan dostlarımıza bağışta bulunarak dostlarınıza taziye kartı gönderebilirsiniz. Bilgi İçin: bilgi@haykonfed.org Tel: 0553 917 27 97  

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

BİLGİLENDİRME: Tokat / Niksar – Köy ve mahalle muhtarları ile yapılan Mart ayı koordinasyon toplantısına Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcimiz Dilek SUBAŞI’ da iştirak etti.

Tokat / Niksar Kaymakamı Sayın Selami KAPANKAYA başkanlığında Kurum Müdürlerinin de katılım sağladığı, köy ve mahalle muhtarları ile yapılan Mart ayı koordinasyon toplantısına Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcimiz Dilek SUBAŞI’