Urla Hayvanlara Sahip Çıkıyor…

Hayvan Hakları Kurulu üyeleri İlçedeki sahipsiz hayvanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için Urla Belediyesi Meclis Salonunda bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Şebnem Aslan, Ege Hayvan Hakları Federasyonu Genel Sekreteri Fevziye Kanat Özkan ve üyeler katıldı.

Amaçlarının, ilçeleri gezip oradaki hayvanların yaşam koşullarını görerek, hayvan bakım evlerini ziyaret eden kurul, Urla’da ki bakım evini de gezerek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ile görüştü. Başkan Uyar ile son derece olumlu görüşme geçirdiklerini ifade eden Nesrin Çıtırık; “ Başkan hayvan haklarına son derece duyarlı.

İlçe merkezine uzak olan bakım evini, ilçeye yakın bir yere taşıyarak istasyon şeklinde kurulmasına olumlu yaklaştı. Ayrıca yeni kurulacak istasyonda ki fiziki şartların ve çalışma koşullarının kanuna uygun bir şekilde hayata geçmesi için, Konfederasyon kurucu kurul üyeleri ve Urla Hayvan Hakları savunucuları ile iş birliği içinde şartları düzelteceğini ve bu ilçeyi örnek bir yer durumuna getireceğini söyledi” dedi.

Nesrin Çıtırık, Başkan Uyar ile görüşmesinin ardından Meclis Salonunda, Hayvan Hakları Konfederasyonu Kurul Üyelerine hayvanların korunmasında ve daha iyi bir ortamda yaşamasına engel olanlara nasıl yaklaşılacağını ve hayvanlar hakkında olan yasaları anlattı.

Kaynak:  http://www.gercekgundem.com/yurttan-haberler/151470/urla-hayvanlara-sahip-cikiyor

urla_gorusme1

urla_gorusme2

urla_beld_baskani-gorusme2

urla_beld_baskani-gorusme1

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

İVHO 1. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi HayKonfed Başkanı Konuşması Videosu ve Yazılı Özeti:

Yurdumuzda hayvanların uğradığı zulmü ve resmi kurumların görev ve yasa ihlallerini  İVHO 1. Sokak Hayvanları Refahı Kongresinde özgürce ve en vurucu biçimde dile getirdik. Ekteki konuşmamızı içeren VİDEOYU seyretmenizi ve

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Bayram Tatili Süresince Seferihisar Bakımevi Hayvanseverelerin Ziyareti İçin Açık Tutuldu.

Seferihisar bakımevi 9 günlük bayram tatili süresince, görevli personel ve icapcı veteriner hekim eşliğinde açık tutuldu. Tatil boyunca hayvanseverler bakımevini ziyaret etti. Bu Bayram ve Her Bayram Can Doslarımızı Yalnız

Kurumsal ve Saha Çalışmaları

Tokat Valisi Sn. Dr. Ömer Toraman’ı Ziyaret

Tokat Valisi Sn. Dr. Ömer Toraman ile il ve ilçelerimizde yapılan hayvan hakları ihlallerinin önlenmesi ve ilçe belediyelerindeki sorunların önlenmesi adına kapsamlı bir toplantı yaptık. İlçelerin diğer ilçe sınırlarına hayvan