HayKonfed – Hayvan Hakları Konfederasyonu Tüzüğü Bergama’da İmzalandı

Hayvan Hakları Konfederasyonu Tüzüğü Bergama’da Buluşan Federasyonlar Kurucu Başkanları Tarafından BERHAYKO Derneğinde İmzalandı.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ( AnadoluFed ) – Başkanı Nesrin Çıtırık.
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu ( MarmaraFed ) – Başkanı Şebnem Aslan
Ege Hayvan Hakları Federasyonu ( EgeFed ) Başkanı – Funda Bayri Ersoy’un;

İmzaladığı tüzükle önümüzdeki günlerde resmileşecek ve ulusal katılımlı genel kurul toplayacak olan Hayvan Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) gücünü tamamen toplumdan alan, kitlesel bir hareket olarak, hiç bir ayrım yapmadan, tüm hayvanseverlerden destek alarak kurumsal çalışmalarını sürdürecektir.

Bergama – BERHAYKO derneğinde, yöneticiler Mustafa Demirgen,Şerife Bilen Şafak,Suzan Dal,Esra Pamukcu,Işın Cengiz Atak,Bingül Şen,
Emel Ürper,Sakine Figen Yılmaz’ın da hazır bulunduğu imza töreni sonrası kurucular kurulu bildirisinde; “Bilindiği gibi yıllardır süren çalışmalarımız sonucunda “hayvan hakları savunucuları tüm yurtta örgütlenmiş”, Anadolu ve Trakya’da il il – ilçe ilçe süren çalışmalarımız bizleri bölgesel Hayvan Hakları Federasyonlarını kurmak ve Konfederasyon bünyesinde toplanmak gibi üst düzey bir örgütlenme sorumluluğu ile karşı karşıya bırakmıştır.

Yasaları uygulamakla yükümlü belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile ilişkilerin düzenlenmesi, mevcut 5199 sayılı yasanın uygulatılması, TBMM de bulunan yeni yasa tasarısının hayvan hakları korunarak çıkmasının sağlanması amacıyla öncelikle Anadolu, Marmara ve Ege Hayvan hakları Federasyonu kurularak Hayvan Hakları Konfederasyonu kuruluşu için hazırlık tamamlanmıştır.

Çalışmalarımız ile hayvan hakları savunucuları hak ihlalleri ve baskılar karşısında bilinçlenip bilgilendirilmektedir. Tüm yurtta sorunları yerinde görerek, çözüm önerileri ile sahaya hakim olma çabası içinde olan federasyonlarımız ve konfederasyon kurucular kurulumuzun ayrımsız tüm hayvan severlere ulaşma çabası sürmektedir.

Yaşam hakkı savunucusu genç kadroların yetiştirilmesi de temel hedeflerimizdendir.

Bu temelde kent ve bakımevi hayvanlarından yaban hayata, deniz canlılarına, yük hayvanlarına, esaret altındaki sirk ve hayvanat bahçesi hayvanlarına kadar uzanan geniş bir sömürü, eziyet, katliam girişimlerine karşı durmak, yeryüzünde yaşamın devamı için bilimsel, insani, düşünsel, geleneksel, dini yaklaşımların tartışıldığı forumlar, okullara ve topluma yönelik eğitimler düzenlemek kuruluşlarımız için ana görevlerdendir.

Parlamento içi çalışmalardan, alanlara; kurumsal çalışmalardan kamuoyu oluşturmaya; eğitim çalışmalarından, tüm hayvanların yaşam alanlarının ve türlerinin korunmasına kadar uzanan geniş kapsamlı bir çaba için yola çıkmış olan kuruluşlarımız adına, herkesi birlik, mücadele ve dayanışmaya çağırıyoruz.” denildi.

HayKonfed Kurucular Kurulu

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ( AnadoluFed ) Başkanı Nesrin Çıtırık.
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu ( MarmaraFed ) Başkanı Şebnem Aslan
Ege Hayvan Hakları Federasyonu ( EgeFed ) Başkanı Funda Bayri Ersoy

haykonfed_tuzuk_imzalandi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Oy Yok!

Haykonfed Başkanı Sn. Nesrin Çıtırık, ÇukurovaTürk Tv’de Belediyelerin Hayvan Hakları İhlalleri İle İlgili Soruları Yanıtladı.

Haykonfed Başkanı Sn. Nesrin Çıtırık, Türkiye’de yaşanan hayvan hakkı ihlalleri, hayvan hakları yasası ve belediyelerin hayvanlara yaptıkları eziyetlerle ilgili soruları yanıtlamak için ÇukurovaTürk Tv’de yayınlanan “Bir Nefes Doğa Bir Pati Sevgi”

Haberler

HayKonfed Eğitim ve İletişim Merkezi İstanbul Maslak’da Hizmete Açıldı.

Sivil Toplumun, basının, resmi ve özel kurumların idari mekanizmaları harekete geçiren ve kamuoyu oluşturan yönetici ve mensuplarına bilgilendirme yapılarak hayvan hakları hareketine destek vermelerini sağlama ana amacı ile kurulan HayKonfed

Haberler

İstanbul’un Sahipsiz Hayvanları Sokaklarda ! – Gazete Habertürk

İstanbul’un sahipsiz hayvanları sokaklarda Kentte sokak hayvanlarına dair sorunlar ve sorular bitmek bilmiyor. Kimi açlıktan ölüyor kimi ormanlara terk ediliyor. 130 bin sokak köpeği ve 125 bin kediyi yaşatmaya çalışan