HayKonfed – Hayvan Hakları Konfederasyonu Tüzüğü Bergama’da İmzalandı

Hayvan Hakları Konfederasyonu Tüzüğü Bergama’da Buluşan Federasyonlar Kurucu Başkanları Tarafından BERHAYKO Derneğinde İmzalandı.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ( AnadoluFed ) – Başkanı Nesrin Çıtırık.
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu ( MarmaraFed ) – Başkanı Şebnem Aslan
Ege Hayvan Hakları Federasyonu ( EgeFed ) Başkanı – Funda Bayri Ersoy’un;

İmzaladığı tüzükle önümüzdeki günlerde resmileşecek ve ulusal katılımlı genel kurul toplayacak olan Hayvan Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) gücünü tamamen toplumdan alan, kitlesel bir hareket olarak, hiç bir ayrım yapmadan, tüm hayvanseverlerden destek alarak kurumsal çalışmalarını sürdürecektir.

Bergama – BERHAYKO derneğinde, yöneticiler Mustafa Demirgen,Şerife Bilen Şafak,Suzan Dal,Esra Pamukcu,Işın Cengiz Atak,Bingül Şen,
Emel Ürper,Sakine Figen Yılmaz’ın da hazır bulunduğu imza töreni sonrası kurucular kurulu bildirisinde; “Bilindiği gibi yıllardır süren çalışmalarımız sonucunda “hayvan hakları savunucuları tüm yurtta örgütlenmiş”, Anadolu ve Trakya’da il il – ilçe ilçe süren çalışmalarımız bizleri bölgesel Hayvan Hakları Federasyonlarını kurmak ve Konfederasyon bünyesinde toplanmak gibi üst düzey bir örgütlenme sorumluluğu ile karşı karşıya bırakmıştır.

Yasaları uygulamakla yükümlü belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile ilişkilerin düzenlenmesi, mevcut 5199 sayılı yasanın uygulatılması, TBMM de bulunan yeni yasa tasarısının hayvan hakları korunarak çıkmasının sağlanması amacıyla öncelikle Anadolu, Marmara ve Ege Hayvan hakları Federasyonu kurularak Hayvan Hakları Konfederasyonu kuruluşu için hazırlık tamamlanmıştır.

Çalışmalarımız ile hayvan hakları savunucuları hak ihlalleri ve baskılar karşısında bilinçlenip bilgilendirilmektedir. Tüm yurtta sorunları yerinde görerek, çözüm önerileri ile sahaya hakim olma çabası içinde olan federasyonlarımız ve konfederasyon kurucular kurulumuzun ayrımsız tüm hayvan severlere ulaşma çabası sürmektedir.

Yaşam hakkı savunucusu genç kadroların yetiştirilmesi de temel hedeflerimizdendir.

Bu temelde kent ve bakımevi hayvanlarından yaban hayata, deniz canlılarına, yük hayvanlarına, esaret altındaki sirk ve hayvanat bahçesi hayvanlarına kadar uzanan geniş bir sömürü, eziyet, katliam girişimlerine karşı durmak, yeryüzünde yaşamın devamı için bilimsel, insani, düşünsel, geleneksel, dini yaklaşımların tartışıldığı forumlar, okullara ve topluma yönelik eğitimler düzenlemek kuruluşlarımız için ana görevlerdendir.

Parlamento içi çalışmalardan, alanlara; kurumsal çalışmalardan kamuoyu oluşturmaya; eğitim çalışmalarından, tüm hayvanların yaşam alanlarının ve türlerinin korunmasına kadar uzanan geniş kapsamlı bir çaba için yola çıkmış olan kuruluşlarımız adına, herkesi birlik, mücadele ve dayanışmaya çağırıyoruz.” denildi.

HayKonfed Kurucular Kurulu

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ( AnadoluFed ) Başkanı Nesrin Çıtırık.
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu ( MarmaraFed ) Başkanı Şebnem Aslan
Ege Hayvan Hakları Federasyonu ( EgeFed ) Başkanı Funda Bayri Ersoy

haykonfed_tuzuk_imzalandi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

2. BAYRAM TATİLİ, Belediye Barınaklarındaki ESİR HAYVANLAR için FELAKETİ ile geliyor.

ÖNEMLİ: 9 Günlük BAYRAM TATİLİ, belediye barınaklarındaki ESİR HAYVANLAR için FELAKETİ ile geliyor. Bayram süresince, Veteriner ve Görevliler İZİNLİ olacak. Göstermelik bir nöbetçi kalacak, hayvanlara yemek-su bile verilmeyecek. Belediye Bakım

Haberler

İNTERNETTEN SİLAH SATİŞINA YASAK GELİYOR…

Kamuoyunun, STK’ların, Yaşam Hakkı Savunucularının Baskısı Sonuç Veriyor… “Silah satışı yapan 100’ün üzerinde siteye erişim yasaklandı” “Av tüfeği pazarlayan 5 televizyona yayın yasağı” “Pompalı silahların üretildiği Konya’da internet ve bayilerde

Haberler

HayKonfed – Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Kuruldu!

Değerli Dostlar, Türkiye’de bir ilk olarak; Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) kuruldu. Gücünü toplumdan alan kitlesel bir hareket olan konfederasyonumuz, hayvan hakları hareketini evrensel boyutta savunacak ve geliştirecek çalışmaları hedeflemektedir.