HayKonfed – Hayvan Hakları Konfederasyonu Tüzüğü Bergama’da İmzalandı

Hayvan Hakları Konfederasyonu Tüzüğü Bergama’da Buluşan Federasyonlar Kurucu Başkanları Tarafından BERHAYKO Derneğinde İmzalandı.

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ( AnadoluFed ) – Başkanı Nesrin Çıtırık.
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu ( MarmaraFed ) – Başkanı Şebnem Aslan
Ege Hayvan Hakları Federasyonu ( EgeFed ) Başkanı – Funda Bayri Ersoy’un;

İmzaladığı tüzükle önümüzdeki günlerde resmileşecek ve ulusal katılımlı genel kurul toplayacak olan Hayvan Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) gücünü tamamen toplumdan alan, kitlesel bir hareket olarak, hiç bir ayrım yapmadan, tüm hayvanseverlerden destek alarak kurumsal çalışmalarını sürdürecektir.

Bergama – BERHAYKO derneğinde, yöneticiler Mustafa Demirgen,Şerife Bilen Şafak,Suzan Dal,Esra Pamukcu,Işın Cengiz Atak,Bingül Şen,
Emel Ürper,Sakine Figen Yılmaz’ın da hazır bulunduğu imza töreni sonrası kurucular kurulu bildirisinde; “Bilindiği gibi yıllardır süren çalışmalarımız sonucunda “hayvan hakları savunucuları tüm yurtta örgütlenmiş”, Anadolu ve Trakya’da il il – ilçe ilçe süren çalışmalarımız bizleri bölgesel Hayvan Hakları Federasyonlarını kurmak ve Konfederasyon bünyesinde toplanmak gibi üst düzey bir örgütlenme sorumluluğu ile karşı karşıya bırakmıştır.

Yasaları uygulamakla yükümlü belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile ilişkilerin düzenlenmesi, mevcut 5199 sayılı yasanın uygulatılması, TBMM de bulunan yeni yasa tasarısının hayvan hakları korunarak çıkmasının sağlanması amacıyla öncelikle Anadolu, Marmara ve Ege Hayvan hakları Federasyonu kurularak Hayvan Hakları Konfederasyonu kuruluşu için hazırlık tamamlanmıştır.

Çalışmalarımız ile hayvan hakları savunucuları hak ihlalleri ve baskılar karşısında bilinçlenip bilgilendirilmektedir. Tüm yurtta sorunları yerinde görerek, çözüm önerileri ile sahaya hakim olma çabası içinde olan federasyonlarımız ve konfederasyon kurucular kurulumuzun ayrımsız tüm hayvan severlere ulaşma çabası sürmektedir.

Yaşam hakkı savunucusu genç kadroların yetiştirilmesi de temel hedeflerimizdendir.

Bu temelde kent ve bakımevi hayvanlarından yaban hayata, deniz canlılarına, yük hayvanlarına, esaret altındaki sirk ve hayvanat bahçesi hayvanlarına kadar uzanan geniş bir sömürü, eziyet, katliam girişimlerine karşı durmak, yeryüzünde yaşamın devamı için bilimsel, insani, düşünsel, geleneksel, dini yaklaşımların tartışıldığı forumlar, okullara ve topluma yönelik eğitimler düzenlemek kuruluşlarımız için ana görevlerdendir.

Parlamento içi çalışmalardan, alanlara; kurumsal çalışmalardan kamuoyu oluşturmaya; eğitim çalışmalarından, tüm hayvanların yaşam alanlarının ve türlerinin korunmasına kadar uzanan geniş kapsamlı bir çaba için yola çıkmış olan kuruluşlarımız adına, herkesi birlik, mücadele ve dayanışmaya çağırıyoruz.” denildi.

HayKonfed Kurucular Kurulu

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ( AnadoluFed ) Başkanı Nesrin Çıtırık.
Marmara Hayvan Hakları Federasyonu ( MarmaraFed ) Başkanı Şebnem Aslan
Ege Hayvan Hakları Federasyonu ( EgeFed ) Başkanı Funda Bayri Ersoy

haykonfed_tuzuk_imzalandi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Sn. Nurettin Taş’a AÇIK MEKTUP…

Sayın Nurettin Taş; “Son olarak İznik’te Kısırlaştırma adı altında yeni vahşetler yaşandı…” Daha birkaç ay önce VAN – Çaldıran’da belediye ile işbirliği halinde “kısırlaştırdık” diye fatura kestikleri köpekleri öldürüp gömerken

Haberler

TEŞEKKÜRLER HARDAL DERGİSİ..

#HardalDergisi Ekim sayılarında, ” Terk Etme” afişimizle, sahipsiz hayvanların içerisinde bulundukları zorlu yaşam koşullarına dikkat çeken yazıya yer verdiler.. ÖRNEK çalışmalarından dolayı, #HardalDergisi’ ne SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

Haberler

“Bir Bakımevi Nasıl Olmalıdır” Konferansı

Tunceli Belediyesi Görevlilerinin, Orman Ve Su İşleri Müdürlüğümüzün, İlçe Belediye Başkanlarımızın, Munzur Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulubü ve TOG Gurubunun, Tüm Öğrencilerin, Öğretim Görevlilerinin Temsilci ve Gönüllülerimizin ve konuya ilgi