İnegöl Belediyesi, İDOHA ve İFSAD İşbirliği ile “İnegöl’de Sokak Hayvanları ve Şehir” Konulu Fotoğraf Yarışması Düzenlenecek.

Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, yarışmayla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Şahin; “İnegöl Belediyesi olarak sokak hayvanlarının güzelliğini, estetiğini ve duygularını ön plana çıkararak sokak hayvanları ile ilgili toplumda farkındalık yaratmak amacıyla İDOHA ve İFSAD işbirliğiyle “İnegöl’de Sokak Hayvanları ve Şehir” konulu bir yarışma düzenliyoruz.

Gençlerin ve çocukların sokak hayvanları ile olan iletişimine de önem verdiğimiz bu yarışmada sokak hayvanları ile ilgili olumsuz duygular oluşturacak fotoğraflar yarışmaya dâhil edilmeyecektir” dedi.

15 YAŞ ÜZERİ HERKESE AÇIK
Şahin, düzenlenecek yarışmada aranacak şartlar ve katılım koşullarını şöyle sıraladı: “Fotoğraf yarışması, İnegöl’de yaşayan ve 15 yaş üzeri herkese açıktır. Fotoğrafların, fotoğraf makinesiyle ve yarışmacı tarafından çekilmiş olması gerekmektedir. Başvuru yapan katılımcıya ait olmayan fotoğraf ile başvurulması halinde, telif haklarıyla ilgili hukuksal sorumluluk katılımcıya ait olacaktır.

Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. Yarışmaya gönderilecek eserler daha önce başka bir yarışmada derece ve ödül almamış olmalıdır. Yarışmaya katılmak üzere gönderilen çalışmaların geri verilmesi söz konusu değildir”

POSTA YOLU VEYA ELDEN
“Her yarışmacı yarışmaya 3 (üç) fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya katılacak eserler hem basılı (A4 ebatında) hem de dijital ortamda (CD’de) teslim edilmelidir. Orjinal fotoğrafların üzerinde renk düzeltmesi, keskinleştirme gibi işlemler kısıtlı olmakla beraber düzeltmeleri fotoğrafçılık açısından aşırıya kaçmış fotoğraflar dereceye alınmayacaklardır.

Yarışmacılar başvuru formunda rumuzlarını yazmalıdırlar. Eserler aynı zarf içine koyulabilir. Üzerinde rumuz yazılı başvuru formu, eserlerin basılı kopyaları ve dijital kopyalarının yer aldığı CD ile aynı zarf içerisinde bulunmalıdır.

Kapalı şekilde hazırlanan zarfın üzerine “İnegöl’de Sokak Hayvanları Ve Şehir” yazılarak İDOHA Kemalpaşa Mah. Adnan Menderes Cad. Bahçıvan Sok. No:4 K:1 D:9 İnegöl/BURSA adresine veya İnegöl Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü adresine posta yolu ile veya elden teslim edilmelidir”

SON KATILIM 28 EYLÜL
“Yarışmaya son katılım tarihi 28 Eylül 2015 Pazartesi’ mesai bitimine kadardır. Gönderilecek eserler, T.C. kanunlarına ve genel ahlak kurallarına aykırı olmayacaktır. Bu tür eserler, doğrudan ve haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılacak ve gereği görüldüğünde yasal takip gerçekleştirilecektir.

Yarışmayı düzenleyen kurumlar yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir. Fotoğraflarda bulunan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü telif, izin vb. taleplerden doğacak sorumluluk fotoğrafı çeken ve /veya fotoğrafı yarışmaya gönderene aittir.

Bu konuda oluşabilecek ihtilaflarda yarışmayı düzenleyen kurumlar sorumluluk kabul etmemektedir. Yarışmaya katılan tüm fotoğrafların her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakları fotoğraf sahibiyle birlikte yıl/süre sınırı olmaksızın İDOHA (İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği) ile İnegöl Belediyesi’ne ait olacaktır. Bu kullanımlar için fotoğraf sahibine ayrıca ücret ödenmeyecektir”

TEKNİK ÖZELLİKLER
Eserlerde aranacak teknik özellikler şu şekilde: “Basılı kopya 21X39 (A4) boyutlarında fotoğraf kâğıdına ya da kuşe kâğıda basılmalı, herhangi bir başka yüzeye yapıştırılmamalı, kenarlarında paspartu ya da boşluk bırakacak bir çerçeve bulunmamalıdır. Basılı kopyanın arka yüzeyinde sağ alt köşeye, rumuz ve esere verilen ad ya da sıra numarası yazılmalıdır.

Yarışmacıya ilişkin herhangi bir kimlik bilgisi veya adres, eserin herhangi bir yerine veya dijital kopyasına kesinlikle yazılmamalıdır. Dijital kopya büyük boy baskıya uygun çözünürlükte ya da çekilen makinenin orijinal çözünürlüğünde JPEG formatında CD’ye kaydedilmeli ve eserin rumuzu dosya adı olarak kaydedilmelidir”

“Fotoğrafların orijinal görüntüleri değiştirilmeden yapılan müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın aslı değiştirilmemelidir. Jüri gerektiği takdirde fotoğrafın aslını isteyebilir. Düzenlenen bu yarışma, konuya ilgi duyan 15 yaş üzeri ve İnegöl’de yaşayan herkese açıktır.

İDOHA, İFSAD ve İnegöl Belediyesinin görevlendireceği jüri tarafından, çalışmalar arasından ilk üç dereceye giren eserler belirlenecektir. Bunların haricinde sergileme için jüri tarafından takdir edilecek sayıda eser daha belirlenip seçilen eserlerin tümü ile İnegöl AVM’de aynı başlıkla bir fotoğraf sergisi düzenlenecektir”

ÖDÜLLER VERİLECEK
“Katılımcılara “Teşekkür Belgesi” verilecek olup; derecelerine göre ödüllendirme yapılacaktır” diyen Şahin, açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

“1. Yarışmacıya; Laptop,
2. Yarışmacıya; Netbook,
3. Yarışmacıya; Tablet Bilgisayar verilecektir.

Ayrıca mansiyon ödülü kazanan 2 katılımcıya da harici bellek hediye edilecektir. Yarışmamızın jürisinde; İbrahim Peynirci, Ahmet Bayhan, Nilay Parlar Ateş, Dinçer Dışbudak ve İsa Akalın bulunmaktadır. Sonuçların açıklanması ve yarışmamızın ödül töreni, 3 EKİM 2015 Cumartesi günü İnegöl AVM’de yapılacak sergide gerçekleştirilecektir. Tüm İnegöl halkını yarışmaya katılmaya davet ediyor, katılımcılarımıza şimdiden başarılar diliyorum.”

HEDEF FARKINDALIĞI ARTTIRMAK
İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nilay Parlar Ateş de yaptığı açıklamada; “İDOHA olarak duyarlılık ve farkındalık için elimizden geleni yapıyoruz. Sağ olsun İnegöl Belediyesi de bizlere destek veriyor. Daha önce resim yarışması yapmıştık. Çok da ilgi çekmişti. Şimdi de ilçe halkında duyarlılık oluşturalım istedik. 15 yaş üzerinde bir fotoğraf yarışması düzenliyoruz. Katılımın yüksek olmasını bekliyoruz” dedi.

inegol_resim_yarismasi

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

Katil Aramaya Katılır, Aileyle Ağlar.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/katil-aramaya-katilir-aileyle-aglar-40890529 Bir yanda ayakları kesilen, gözleri oyulan köpekler… Çuvallara doldurulup çöpe atılan, yakılan kediler… Diğer yanda kaçırılan, tecavüz edilen, açlıktan ölüme terkedilen çocuklar… Bu vahşet birbiriyle ilintili mi? Kimler tecavüze

Haberler

Kedi, köpek KESİP Yaptığı Dolmaya Katıp YİYEN Caninin, ”Akıl Hastanesinde TUTULMASI ” Resmi Karara Bağlandı.

Tarih: 15.05. 2019 Bu karar Tuzla Kaymakamımız, Sn. Ali Akça tarafından HayKonfed olarak tarafımıza bildirilmiştir. Sn. Kaymakamımız Ali Akça, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde özel denetim altında tutulacak olan

Haberler

Bilimsel Bir Gerçek! Prof. Dr. Tamer Dodurka: ” KEDİ ve KÖPEĞİN Doğasına Uygun Yaşam Ortamı İNSANIN BULUNDUĞU Yerdir.

Kedi ve köpekleri DEVASA BAKIMEVLERİNE toplamaya kalkışan GADDAR ve VİCDANSIZ BELEDİYE BAŞKANLARINA, onların yaşam alanlarına olmaz olası kentsel dönüşüm adına apartman site rezidanslarını yapıp sonra BAHÇEDE KEDİ OLMAZ diye torbalayıp