İBB’nin Toplayıp Bıraktığı Köpeklerin İspatını Talep Ediyoruz!

Konu: İBB nin toplayıp bıraktığı köpeklerin fotoğraflarını web sitelerine koyması ve toplayıp bıraktıkları yer ve zamanı sitede önceden anons etmesini talep ediyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına,

İstanbul’un ilçelerinde köpekler ve kediler toplanıp yok edilmektedir. Bu hayvanların belediyenizce toplatıldığı konusunda şahit ve bilgiler olmasına rağmen, belediyeniz bunu sürekli olarak inkar etmektedir. Gönüllüler bakımevlerinizde bu hayvanları bulamamakta ve hayvanlar İBB ve ilçe belediyeleri toplama ekipleri arasında yok edilmektedirler.

Eğer hayvanları öldürmüyor, dağa taşa atmıyorsanız, o zaman aşağıdaki çok basit hususları yerine kolayca getirebilirsiniz.

Bu tartışmanın ortadan kalkması, belediyenizin “cinayet işliyor” imajı olmaması için aşağıdaki uygulamalara ilişkin hususların önemle ve titizlikle yerine getirilmesini talep ediyoruz.

Ekipler toplama yapmaya çıkmadan önce, belediyenizin web sitenizde toplama yapılacak ilçe, mahalle ve sokağı yazılmalıdır.
Hem ilçe belediyesi veteriner bölümüne hem de yerel gönüllülere bu konuda haber verilmelidir.
Hayvan alımı muhakkak gönüllünün yardımı ile yapılmalıdır.
Toplanan hayvanlar fotoğraflı olarak kayıt altında alınıp kısırlaştırıldıktan sonra, alındığı yere bırakılırken de yine fotoğraflanmalı ve bu da web sitenizde yayınlanmalıdır.
Toplanan ve kısırlaştırma sonrası alındığı yere bırakılan hayvanların KÜPE ve ÇİP NUMARALARI web sitenizde yayınlanmalıdır.
Kayıt defterleri gönüllülere açık olmalıdır.
Toplama ekipleri başında veteriner hekim olarak sadece mesai saatleri içinde toplama yapmalıdır.

Bu müracaatımıza ilişkin uygulamalarınızın neler olacağı hakkında tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Prof. Dr. Mirat Gürol
İstanbul Hayvan Hakları Derneği Başkanı
Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu
Onur Kurulu Başkanı
Hayvan Hakları Konfederasyonu
Kurucu Kurul Başkanı

ibbispat_gorseli1son

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

HayKonfed Kurucu Üyesi -AnadoluFed Başkanı Dr. Ufuk Bayraktar Yılın Doktoru Seçildi.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT DER) tarafından organize edilen ve 112 çalışanları arasında değişik kategorilerde en başarılı personellerin seçildiği yarışmada Yılın Doktoru kategorisinde diğer adayları açık fark ile

Haberler

TUNCELİ’DE YENİ BAKIMEVİ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI…

Sayın Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’in talimatlarıyla tahsis edilen, kente 15 dakika mesafede ağaçlık alanda yapılacak olan bakımevinin yol ve altyapı çalışmaları hızla sürüyor. Projesini bizlerin önerdiği veterinerlik

Haberler

49- Evdeki Kediye TAHLİYE DAVASINI Hakim, Gerekçeli Karar İle İPTAL ETTİ!

Maviş’in zaferi tüm kedilere emsal oldu Evden tahliyesine karar verilen kedisini terk etmektense Bursa’dan tayinini isteyerek Antalya’ya taşınan hemşirenin kedisi Maviş için başlattığı hukuk mücadelesi zaferle sonuçlandı. Yargıtay’ın bozma ilamının