İBB’nin Toplayıp Bıraktığı Köpeklerin İspatını Talep Ediyoruz!

Konu: İBB nin toplayıp bıraktığı köpeklerin fotoğraflarını web sitelerine koyması ve toplayıp bıraktıkları yer ve zamanı sitede önceden anons etmesini talep ediyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına,

İstanbul’un ilçelerinde köpekler ve kediler toplanıp yok edilmektedir. Bu hayvanların belediyenizce toplatıldığı konusunda şahit ve bilgiler olmasına rağmen, belediyeniz bunu sürekli olarak inkar etmektedir. Gönüllüler bakımevlerinizde bu hayvanları bulamamakta ve hayvanlar İBB ve ilçe belediyeleri toplama ekipleri arasında yok edilmektedirler.

Eğer hayvanları öldürmüyor, dağa taşa atmıyorsanız, o zaman aşağıdaki çok basit hususları yerine kolayca getirebilirsiniz.

Bu tartışmanın ortadan kalkması, belediyenizin “cinayet işliyor” imajı olmaması için aşağıdaki uygulamalara ilişkin hususların önemle ve titizlikle yerine getirilmesini talep ediyoruz.

Ekipler toplama yapmaya çıkmadan önce, belediyenizin web sitenizde toplama yapılacak ilçe, mahalle ve sokağı yazılmalıdır.
Hem ilçe belediyesi veteriner bölümüne hem de yerel gönüllülere bu konuda haber verilmelidir.
Hayvan alımı muhakkak gönüllünün yardımı ile yapılmalıdır.
Toplanan hayvanlar fotoğraflı olarak kayıt altında alınıp kısırlaştırıldıktan sonra, alındığı yere bırakılırken de yine fotoğraflanmalı ve bu da web sitenizde yayınlanmalıdır.
Toplanan ve kısırlaştırma sonrası alındığı yere bırakılan hayvanların KÜPE ve ÇİP NUMARALARI web sitenizde yayınlanmalıdır.
Kayıt defterleri gönüllülere açık olmalıdır.
Toplama ekipleri başında veteriner hekim olarak sadece mesai saatleri içinde toplama yapmalıdır.

Bu müracaatımıza ilişkin uygulamalarınızın neler olacağı hakkında tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Prof. Dr. Mirat Gürol
İstanbul Hayvan Hakları Derneği Başkanı
Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu
Onur Kurulu Başkanı
Hayvan Hakları Konfederasyonu
Kurucu Kurul Başkanı

ibbispat_gorseli1son

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık – Türkiye’de Hayvan Hakları (AkdenizTürk Tv)

Akdeniz Türk TV de Yüksel Mert ile Hiper Aktif programına katılan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu -HayKonfed  Başkanı Nesrin Çıtırık, Türkiye’de genel olarak hayvan haklarını, hayvan hakkı ihlallerini başta yük hayvanları

Haberler

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı Adana’da yapıldı.

Genel kurula katılan delegeler, yola mevcut başkan Dr. Ufuk Bayraktar ile devam etme kararı aldı. Yeni oluşturulan yönetim kurulunda; Hatay Doğa ve Yaşam Derneği’nden Dr Ufuk Bayraktar başkanlık, Mücella Çelik

Haberler

Tassa – Havayolları Kabin Memurları Derneği & HayKonfed 4 Ekim Çalışması

Tassa Havayolları Kabin Memurları Derneği & HayKonfed işbirliğinde, ‘’ 1 Kap Yemek 1 Kalp Sevgi ‘’ Sosyal Sorumluluk Projesi ile Van, Kütahya Tavşanlı, Sinop Boyabat Ilıca Köyü, Balıkesir Kapudağ Yarımadası