İstanbulDer Üyesi Barış Şengün Besleme ve Saha Çalışmaları

Bildiğiniz gibi EM/PATİ grubu çatısı altında her Çarşamba günü Kurtköy bölgesinde besleme yapmaktayız.

Yaklaşık 350-400 Köpeğin besleme/sulanma ihtiyacını karşılamakta ve dış parazit ilaçlamasını yapmaktayız.

Yaralı ve hasta hayvanları İBB Tepeören Bakımevine veya özel kliniğe almakta ve tedavilerini yaptıktan sonra sahiplendirmekte veya alındığı yere bırakmaktayız.

Beyaz Fırın Ataşehir şubesi ile yaptığımız şifahi anlaşma Gereği her hafta çok temiz poğaça-Simit-Ekmek ile yaklaşık 250 kg kadar papara hazırlamakta ve yaklasık 12 paket kuru mama kullanmaktayız.

Bireysel olarak ise;

***  Kurtköy bölgesindeki Ataşehir Küpeli köpekleri Ataşehir Belediyesi ile koordineli olarak, RM’de tedavi ettirip ilçedeki eski noktalarına bıraktırıyorum.

***  “Balıkesir Ekspres” gazetesi yazarı Çetin BAYIRLIGİL’in kaleme aldığı “Köpekler Çin’e” Başlıklı yazısını tekzip ettirdim.

*** An itibarı ile ise İBB Cebeci RM’den sevk edildiği Sultangazi RM’de yaşanan pittbull ölümü konusu üzerinde çalışmaktayım.

Barış Şengün
İstanbulDer Üyesi

Beslemeden kareler
kurtkoy_besleme01 kurtkoy_besleme3 kurtkoy_besleme02
Beyaz Fırın/Ataşehir’in hazırladığı ekmek kovaları
atasehir_beyazfirin01
Tekzip Yazısı
tekzip_yazisi01
tekzip_yazisi02

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Genel

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü – Hatay

4 Ekim Dünya Hayvanları koruma günü münasebeti ile Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk parkında etkinlik düzenledik. Etkinliğimize Hatay Doğa Okulları, Ata Koleji, Doğuş Koleji, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu, Küçükdalyan Mahmut Yarım Ortaokulu 4.sınıf

Haberler

HayKonfed olarak bugün Açık Radyo’da HAYVANA ŞİDDET ve TASARI konusundaki görüşlerimizi dile getirdik.

Cezaların caydırıcı olması için 2 yıldan başlaması gerekmektedir..Hayvana şiddet kamuoyuna yansıyanların dışında, görmediğimiz daha 1000 lercesi yaşanıyor. Bu hayvanları ıssızlara, çöplüklere, ormanlara Belediyeler atıyor.Hayvanlar, adeta ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ vahşeti altındalar.