İstanbulDer Başkanı Prof.Dr.Mirat Gürol Büyükada’da Atlar İçin Habertürk Kanalına Konuştu

Büyükada’da Anne At Yavrusunun Yanında Can Verdi.
İstanbul Büyükada’da faytona koşulan atların yaşadığı dram bir hayvansever turistin çektiği görüntülerle bir kez daha gözler önüne serildi. Yeni doğum yapmış bir at faytona koşuldu. Yüke dayanamayan at yavrusunun yanında can çekişerek hayatını kaybetti.

mirat_gurol_haberturk

Sayın Kadir Topbaş ve Atilla Aytaç, 

İstanbul Adalar’da   faytonlara koşulan ATLAR,  yıllardır Hayvanları Koruma Kanununa tamamen aykırı olarak işkence ve vahşete tabi tutulmakta, Türkiye’de devlet kurumlarının çaresizliği ve etkisizliğinin bir göstergesi olarak zulüm altında yaşamakta ve ölmekteler.

Hayvanlar korkunç yaz sıcaklarında saatlerce bekletilmekte, dilleri kesilmekte, kırbaçlanmakta, dövülmekte, bıçaklanmakta, yokuş çıkamayıp düştüklerinde tekmelenmekte, doğum yapmalarının hemen akabinde faytona koşulup yavrusunu emziremeden ölmelerine sebep olunmakta, yaralandıklarında ve hastalandıklarında ölmeleri için ıssız alanlara terk edilmektedirler. Yol kenarlarında ölen hayvanlar köpeklerce parçalanmaktadırlar. Bu Üçüncü Dünya manzaraları İstanbul için bir ayıptır. 

İBB, UKOME veya Adalar Belediyesi,…  bu problem kimin sorumluluğunda olursa olsun, biz hayvan hakları savunucuları artık sizlerin arasındaki siyasi ve bürokratik problemlerinizin çözümünü beklemek istemiyoruz.  Yıllardır  bekledik, artık yeter diyoruz. Yaşanan zulümleri görmek için sosyal medyada birkaç dakika geçirmeniz yeterlidir.

(https://www.facebook.com/pages/%C4%B0stanbul-Hayvan-Haklar%C4%B1-Derne%C4%9Fi/1524917954429996?fref=ts).

Acilen fayton sayısının azaltılıp kısa bir zaman içinde faytonların tamamen kaldırılmasını ve Ada’da yaşayanlar ve turistler için faytona alternatif olarak elektrikli  ulaşım araçlarının  getirilmesini talep ediyoruz.

Prof. Dr. Mirat Gürol

İstanbul Hayvan Hakları Derneği Başkanı

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı

İstanbul İl Hayvan Koruma Kurulu Üyesi

adatatolumuweb

adalar_olen_at_kepce

adalar_olen_at_ve_yavrusu

kadirtopbasatlar

faytongorseliyeni

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Belediye Vahşeti

Arpaçay’da Boğularak Ölsünler Diye Çuvala Konup Issızlara Atılan Anne ve Yavruları Kahraman Jandarma Kurtardı.

Arpaçay’da boğularak ölsünler diye çuvala konup ıssızlara atılan anne ve yavruları KAHRAMAN JANDARMA kurtardı… Minnettarız.  Bu vahşetlerin tek suçlu ve sorumlusu kısırlaştırma ve tedavi merkezi kurmayıp, üremeyi kontrol altına almayan

Belediye Vahşeti

Hayvanseverlere ÖNEMLE DUYURULUR!

Koronavirüs Karantina sürecini  FIRSAT bilen belediyeler son sürat toplayıp yok etmelere başladı. TOPLAMALARA GEÇİT VERMEYİN! Çünkü; Koronadan dolayı KISIRLAŞTIRMALAR DURDURULDU. “Kısırlaştırma” toplamanın ana amacıdır.Kısırlaştırmalar durdurulduğundan bu süreçte toplama yapan tüm

Protesto Ediyoruz!

Aliağa Belediyesi Çöplüğünde Ortaya Çıkan Vahşetin Sorumluları Aranıyor!

İzmir-Aliağa Belediyesi’nin daha önce çöp döküm yeri olarak kullandığı alanda çok sayıda kedi-köpek ölüsüne rastlandı. Görenlerin korkuya ve dehşete kapılmasına sebep olan görüntülerin fail ya da failleri  belirlenememiştir. Ancak yakın

0 Yorum

Yorum Bulunmuyor!

Bu makaleye ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum Yapabilirsiniz

Solve : *
24 + 23 =