Adalar’da Bir Acı Ölüm Daha – ”Bu Zulmü Durdurun” – İstanbulDer Başkanı Prof.Dr. Mirat Gürol

Sayın Kadir Topbaş ve Atilla Aytaç, 

İstanbul Adalar’da   faytonlara koşulan ATLAR,  yıllardır Hayvanları Koruma Kanununa tamamen aykırı olarak işkence ve vahşete tabi tutulmakta, Türkiye’de devlet kurumlarının çaresizliği ve etkisizliğinin bir göstergesi olarak zulüm altında yaşamakta ve ölmekteler.

Hayvanlar korkunç yaz sıcaklarında saatlerce bekletilmekte, dilleri kesilmekte, kırbaçlanmakta, dövülmekte, bıçaklanmakta, yokuş çıkamayıp düştüklerinde tekmelenmekte, doğum yapmalarının hemen akabinde faytona koşulup yavrusunu emziremeden ölmelerine sebep olunmakta, yaralandıklarında ve hastalandıklarında ölmeleri için ıssız alanlara terk edilmektedirler. Yol kenarlarında ölen hayvanlar köpeklerce parçalanmaktadırlar. Bu Üçüncü Dünya manzaraları İstanbul için bir ayıptır. 

İBB, UKOME veya Adalar Belediyesi,…  bu problem kimin sorumluluğunda olursa olsun, biz hayvan hakları savunucuları artık sizlerin arasındaki siyasi ve bürokratik problemlerinizin çözümünü beklemek istemiyoruz.  Yıllardır  bekledik, artık yeter diyoruz. Yaşanan zulümleri görmek için sosyal medyada birkaç dakika geçirmeniz yeterlidir.

(https://www.facebook.com/pages/%C4%B0stanbul-Hayvan-Haklar%C4%B1-Derne%C4%9Fi/1524917954429996?fref=ts).

Acilen fayton sayısının azaltılıp kısa bir zaman içinde faytonların tamamen kaldırılmasını ve Ada’da yaşayanlar ve turistler için faytona alternatif olarak elektrikli  ulaşım araçlarının  getirilmesini talep ediyoruz.

 

Prof. Dr. Mirat Gürol

İstanbul Hayvan Hakları Derneği Başkanı

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Onur Kurulu Başkanı

İstanbul İl Hayvan Koruma Kurulu Üyesi

 

adatatolumuweb

adalar_olen_at_kepce

adalar_olen_at_ve_yavrusu

kadirtopbasatlar

faytongorseliyeni

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

ELAZIĞ BAKIMEVİNDE NELER OLUYOR – 2 / Sorun Yok Deniyor Peki Bu Can Nerede?

Bilindiği gibi; birçok köpeğin alındıktan sonra kaybolması ile ilgili yazı yayınladığımız Elazığ Bakımevi ile ilgili gelişmeler şöyle. 1- Haber sonrası HayKonfed YK genel sekreteri Timur Ugan’ı arayan sorumlu veteriner hekim

Protesto Ediyoruz!

Ak Parti, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun Adaylığını İptal Etmeli !

Yoncaköy’den Toplattığın Köpekler NEREDE? Öldürüldüler mi? Yıllardır KISIRLAŞTIRMA yapmayan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, hayvanlar üreyip vatandaş şikayet ettikçe toplatıp yok ettirerek, kendi partisinin çıkarmış olduğu Hayvanları Koruma Kanunu’nu uygulamıyor

Haberler

İDOHA’dan İnegöl Bakımevinde Hayvanlara Silah Doğrultan Şahıs ve Belediye Hakkında Suç Duyurusu!

İDOHA´DAN SUÇ DUYURUSU İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (İDOHA) Başkanı Nilay Parlar Ateş, İnegöl Belediyesi Hayvan Barınağı´nda hayvanlara silah patlatan personel ve kurum hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

0 Yorum

Yorum Bulunmuyor!

Bu makaleye ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!