İnegöl Kültür Park’ta İhmal Sonucu Ölen Ördek ve Kuğular İçin MarmaraFed Üye Derneği İDOHA’dan Tepki

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bulunan yapay göletin suyunun değişim amacıyla tahliye edilmesi üzerine ortada kalan ördeklerin   telef edilmesine STK’lardan tepki geldi.

İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (İDOHA) ve Kent Konseyi Hayvanları Koruma Çalışma Grubu, suçluların gereken cezayı almaları için Bursa Büyükşehir Belediyesine şikayette bulundu. Kültürpark içerisindeki göletin suyu, önceki gün yaz temizliği için boşaltılmaya başlandı. Suyun tahliye edilmesinin ardından gölette yaşayan ördekler açıkta kalarak, çevrede başıboş dolaşan köpeklerin hedefi haline geldi. Yaşamlarını su birikintisi olarak kalan bölgelerde sürdüren sayıları 10’u bulan ördekler, gece saatlerinde köpekler tarafından boğularak telef edildi.

Ördeklerin ihmal sonucu ölmesinin ardından harekete geçen İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (İDOHA) ve Kent Konseyi Hayvanları Koruma Çalışma Grubu, ortak basın açıklaması yaptı. Suçluların gereken cezayı almaları için Bursa Büyükşehir Belediyesine şikayette bulunduklarını ifade eden İDOHA Başkanı Nilay Parlar Ateş, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

İDOHA yönetim kurulu üyeleri, Kent Konseyi Hayvanları Koruma Çalışma Grubu Başkanı Şebnem Erkan ve grup üyeleri ile birlikte yapılan basın toplantısında konuşan İDOHA Başkanı Nilay Parlar Ateş, “23 Nisan’da gazetelerden öğrendiğimiz bir olayı sizle paylaşıyoruz. Hikmet Şahin Kültür Parkı havuzunun içinde yaşayan ördek ve kuğular tahliye edilmeden sular çekilmiş. Bütün ördek ve kuğular telef oldu. Bu vahim görüntüleri haber kanallarından öğrendik. Kent Konseyi Hayvan Hakları Koruma Grubu Başkanı Şebnem Erkan hanım bu konuda bana bilgi verdi. Açıkçası çok üzüldük. Hayvanları sürekli ihmalden dolayı kaybediyoruz. Büyükşehir’e bağlı bir çalışma söz konusu. Temizlik yapılırken hayvanlar tahliye edilmeden su çekiliyor. Bu da hayvanların telefine sebep oluyor. Büyükşehir’e şikayette bulunduk. Konunun takipçisi olacağımızı belirttik. İhmale sebep olanların cezalandırılmasını istiyoruz. Her bir hayvan başına ceza verilmesini istiyoruz” dedi.

Kent Konseyi Hayvanları Koruma Çalışma Grubu Başkanı Şebnem Erkan ise, “Biz de Kent Konseyi Hayvan Hakları Grubu olarak bu ihmali yapanların cezalandırılmasını istiyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte dilekçelerimizi verdik. Konunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/ordek-olumlerine-stk-lardan-tepki-bursa-yerelhaber-750356/

milliyet_logo

idoha1 idoha2 idoha3 KÜLTÜRPARKIN ÖRDEKLERİ KÖPEKLERE YEM OLDU

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Haberler

BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİNDE ACI VAR…!!!

2 mayıs ve 6 mayıs tarihleri arasında Bayındır da yapılan çiçek festivalinde henüz doğum yapmış lohusa develere insanlar bindirilerek eğlendirilmektedir. Tabii acı çeken develerin sırtından kazanılan paralar cabası. Şikayetimizi Okan

Haberler

Çorlu’da Gözü Oyulan Kedi, Çorlu Bakımevinde Veteriner Hekimce Öldürüldü – Dilekçe

ÇORLU’da 8 yaşındaki canavar çocuğun gözüne kalem sokup kör ettiği KÖR KEDİ, sığındığı sitenin şikayeti ile ÇORLU BAKIMEVİNE götürüldü ve barınak veterineri tarafından ÖLDÜRÜLDÜ. Canavar çocuk, bu kediyi ÖLDÜREN VETERİNER

Haberler

Meral Akşener’e Minnet ve Şükranlarımızla.

İYİ Parti Genel Başkanı Sn.Meral Akşener, siyasetçi olmanın ötesinde, yüreğinin sesi ile hayvanlar için sevgi ve merhamet beyanatları verdi. ” lütfen arkanızdan acılı acılı ağlayan hayvanları terk etmeyin..Yazıktır…günahtır…Gözyaşı ile ağlıyorlar..O

0 Yorum

Yorum Bulunmuyor!

Bu makaleye ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!