İBB’nin Sokak Hayvanlarımıza Suluk Yapmasını İstiyoruz. İstanbulDer-İstanbul Hayvan Hakları Derneği

İBB’nin Sokak Hayvanlarımıza Suluk Yapmasını İstiyoruz. İstanbulDer-İstanbul Hayvan Hakları Derneği

Sayın Kadir Topbaş,
İBB’nin Sokak Hayvanlarımıza Suluk Yapmasını İstiyoruz

Yüz binin üzerindeki köpek ve en az bir o kadar da kedinin yaşam savaşı verdiği İstanbul Mega kentinde hayvanlar için suluk ve besleme noktaları kurulması ricamız yıllarca belediyeniz tarafından kabul görmedi. Tarafınızdan ilçe belediyelerinin üzerine yıkılan ancak kanun açısından bütün belediyelerin sorumluluğunda olan bu konuda İstanbul’da yaşayan biz hayvan hakkı savunucuları artık daha fazla beklemek istemiyoruz.

Özellikle İBB’ye ait olan hem Avrupa hem Anadolu’yu kapsayan tüm sahil şeridinde (ki ilçe belediyeleri buralara müdahale edemez) sulak ve besleme noktaları kurmanızı talep ediyoruz.

12 milyarlık bütçesi olan ve bulduğu her toprağı çimenlendirip, çiçeklendirip sulama tesisatı kuran bir İBB, sokak hayvanları için de su kapları koyarak bunları su ile dolduracak bir sistemi ve mama kaplarını kolayca yerleştirebilir.

Sıcaklığın 30 dereceleri vurduğu yaz ortasında sokak hayvanlarının susuzluktan dilleri dışarıda ve aç vaziyette dolaşması, gönüllülerin ellerinde su bidonları ile yoğurt kaplarına su koymaya ve emekli maaşları ile hayvanları doyurmaya çalışması siz, İBB yöneticilerinin eğer vicdanını harekete geçirmiyorsa biz de size kanunu hatırlatmak zorunda kalırız.

Prof. Dr. Mirat Gürol
İstanbul Hayvan Hakları Derneği Başkanı

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Şikayet ve Talep

Ankara Büyükşehir Belediye Başakanı’na, Hayvanlara Uyguladığı İŞKENCE için Soruşturma Açtırılmasını Talep Ediyoruz

Sayın Milletvekili ÖZLEM ZENGİN, Hayvanları SÜRGÜN ve ÖLÜME mahkum edecek KATLİAM YASA TASARISI daha kanunlaşmadan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna emri ve bilgisi ile dağ başında telle çevrilerek yapılan

Şikayet ve Talep

Paşa Enver Baysa Yönetiminde Ölüm Kampı Ankara Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı Barınağı

Sn. Mansur Yavaş ve Sn. Mehmet Haseki, Siz de suçlusunuz, sizin de üzerinizde o barınakta zulüm ve işkence altında yaşayan BİNLERCE HAYVANIN VEBALİ var. !!!! Bir kez bile o barınaktaki

Şikayet ve Talep

Uşak Belediyesinin Katlettiği 300 Köpek İçin Soruşturma Talebimiz

Uşak’tan yüklendiği söylenen 300 Köpeği bir kamyon arkasında HAVASIZLIKTAN öldüren KAMYON SAHİBİ firma da BELEDİYE DE HESABINI VERECEK: Uşak valiliğinden ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığından SORUŞTURMA istiyoruz: KONU:

0 Yorum

Yorum Bulunmuyor!

Bu makaleye ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!