Federasyonların Katılımı İle Marmara Bölgesi Çalışma Raporu

Federasyonların Katılımı İle Marmara Bölgesi Çalışma Raporu

1 – Hayvan Hakları Konfederasyonu Kurucular Kurulu ve Marmara Hayvan Hakları Federasyonunun 2.Bölge (Yalova-Bursa-Bilecik) Bölge Toplantısı Yalova’daydı.

Toplantıya Yalova Belediye Başkanı Sayın Vefa Salman, Orman ve Su İşleri 2.Bölge Müdür Yrd.Hakan Mumcuoğlu, Bölge Müdürlüğü Veteriner Hekimleri, Bilecik, Yalova Orman ve Su İşleri Şube Müdürleri HAYKONFED – Marmara Fed Kurucular Kurulu Üyeleri, Bursa, Yalova, M.Kemal Paşa, İnegöl, Kocaeli, Çınarcık Temsilci ve Gönüllleri, katıldı.

Toplantıda Yalova, Bursa, Bilecik il ve ilçelerinde hayvan hakları sorunları gündeme gelirken, hayvan hakları savunucuları ve konu ile ilgili kamu kurumlarının koordinasyon ve işbirliği, yasaların uygulanmasında ortaya çıkan sorunlar, bakımevlerinin eksiklikleri tartışıldı.

BelediyeÖzel Kalem Müdürü Dr.Özlem Salman Günalp başkanlığında, STK ve gönüllülerin de katılacağı Yalova Belediyesi Hayvan Hakları Kurulu oluşturulması kararlaştırıldı. 2. Bölge Orman ve Su İşleri Müdürlüğünün çalışmaları ile ilgili bir sunum yaptığı toplantıda, bölge ve şube müdürlüğü yetkilileri soruları yanıtladı.

Sayın Belediye Başkanı Vefa Salman, İstanbul Der Başkanı HayKonfed kurucular kurulu üyesi Prof Dr. Mirat Gürol, Anadolu Fed Başkanı Nesrin Çıtırık, HayKonfed kurucular kurulu üyesi Timur Ugan sunum ve konuşmalar yaptılar.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Temsilcimiz Tuvana Tuncer, toplantının düzenlenmesinde büyük çaba gösteren temsilcilerimiz Tuğba Er, Arif Ekim’e tüm katılımcılara gönülden teşekkür ediyoruz.

Toplantı sonrası Yalova gönüllüleriyle toplantı yapıldı ve Yalova Hayvan Hakları Hareketi Grubu oluşturuldu.
Sonuç bildirgesi ayrıca yayınlanacaktır.

2 – AnadoluFed Başkanı Nesrin Çıtırık, MarmaraFed Başkanı Şebnem Aslan, İstanbulDer Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol, Marmara Koordinatörü Derya Yücesan, İnegöl Belediye başkanı ve bakımevini ziyaret etti. Ölen hayvanlarla ilgili yapılan işlemler soruldu, belediyenin aldığı tedbirler konuşuldu. Belediye bakımevindeki olumsuzluklar tek tek tespit edildi ve sürecin takip edileceği bildirildi.

3 – Çınarcık bakımevi ziyaret edildi. Çok kötü koşullar için Orman Su İşleri Müdürlüğünün denetime gitmesi sağlandı. Çınarcık hayvan hakları hareketi üyeleri ile birlikte takibi yapılacak.

4 – Nesrin Çıtırık,Şebnem Aslan, İstanbulDer Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol, Marmara Koordinatörü Derya Yücesan, birlikte Yalova çöplüğüne gidildi. Çöplüğe atılmış olan sayısız hayvanın durumu tespit edildi. Orman Su İşleri ve belediye yetkilileri ile görüşerek , alınması gereken acil tedbirler iletildi ve takibi yapılıyor.

5 – Karamürsel e gidildi. Karamürsel’de Kocaeli Derneğinin açılışına katılındı. Belediye başkan yardımcısı ve Orman Su İşleri yetkilileri ile görüşmeler yapıldı. Dernek başkanı Selma Platin Pek ve dernek üyelerine başarı dilekleri sunuldu.

6 – Nesrin Çıtırık, MarmaraFed Başkanı Şebnem Aslan, İstanbulDer Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol, Marmara Koordinatörü Derya Yücesan, Yalova bakımevi ziyaret edildi, derme çatma 7-8 bölmede kulübelerin pis zeminin delik deşik beton olduğu, kısırlaştırma ve tedavi koşullarının olmadığı görüldü. Yetkililer ve Orman Su İşleri Uyarıldı.

7 – AnadoluFed Başkanı Nesrin Çıtırık, MarmaraFed Başkanı Şebnem Aslan, İstanbulDer Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol, Marmara Koordinatörü Derya Yücesan, Bağcılar bakımevi ziyaret edildi. 5-10 metre beton odalara 20-30 hayvanın tıkıştırıldığı zeminin ve paletlerin ıslak olduğu, tespit edildi. İstanbul Der başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol bağcılar belediye başkanı ile bizzat iletişime geçti.

8 – Büyükçekmece bakımevi ziyaret edildi. Dernek ve gönüllülerin talebi üzerine, gönüllülerin olumsuz koşulların kısa sürede çözüleceği, belediye başkanı bu konuda sözler vermiş olduğu, dernek ve gönüllülerin yapılacak işleri yakından takip ettiği görüldü. Dernek iletişim halinde, Federasyonumuzca da yapılacak işler takip edilecek.

9 – Nesrin Çıtırık, Şebnem Aslan, Prof. Dr. Mirat Gürol, Marmara Koordinatörü Derya Yücesan, Sakarya ya gidildi. Sayın Vali Hüseyin Avni Çoş’a yaşanan sorunlar hakkında rapor sunuldu. Yapılacak çalışmalar Federasyonumuzca takip edilecek.

10 – Nesrin Çıtırık, Başkanı Şebnem Aslan, İstanbulDer Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol, Marmara Koordinatörü Derya Yücesan, Çatalca Temsilcimiz Suzan Yenigün ile Çatalca’ya gidildi, Belediye Başkanı Cem Kara ile 2 saate yakın toplantı yapıldı. Tüm sorunları ve çözüm önerileri detaylı görüşüldü. Belediye başkanı sayın Cem Kara çok olumlu yaklaştı ve yarın itibarı ile bu konuyla bizzat ilgilenecegini ifade etti.

Yayınlayan Hakkında

İlginizi Çekebilir

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

18 Ekim’de Pamukkale Üniversitesi’nde “Sosyal Sorumluluk Zirve Konferansına Haykonfed ve EgeFed Federasyonu olarak katıldık.

Birbirinden değerli konuşmacıları dinlemek büyük bir zevkti. Ateşböceği Derneği ve Dohaykod Derneğinin Doğayı Çevreyi ve Canlıların hiç birini sınıflandırmadan hazırlamış olduğu sorumluluk projesi gerçekten gurur vericiydi. Gençlerimiz çok güzel hazırlanmıştı.

Saha Çalışmaları & Etkinlikler

HayKonfed II Kurultayı 4 Haziran’da Denizli’de Yapılacak

Değerli Dostlar,HayKonfed Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu 2. Kurultayı, Denizli’de Pamukkale Üniversitesi Konferans Salonunda 4.Haziran.2016 – Saat 10.00 da toplanacaktır. Kurultay’da görüşülecek ana konulardan birincisi, 2014 yılında resmi kurumların dayatması ile oluşturulan, sahipsiz

0 Yorum

Yorum Bulunmuyor!

Bu makaleye ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!